Nejen každý ze současných zastupitelů totiž ví, jak dopadl poslední pokus o prodej benešovských bytů před necelými třemi roky. Jeho pravidla sestavili právníci na základě zadání vítěze komunálních voleb, Volby pro město. Jenže elaborát nenašel podporu ani u koaličních partnerů…

Teď je všechno jinak. Volba pro město nezvítězila ve volbách tak suverénně, jako v roce 2010. A navíc, poučila se 
z předchozí velké chyby.

„Tehdy zastupitelé hlasovali ryze politicky," připomněl základ předchozího neúspěšného pokusu o prodej městských bytů starosta Benešova Jaroslav Hlavnička.

Pravidla proto tentokrát určí někdo jiný. Ne pouze samotný vítěz voleb, Volba pro město.

Bude jím tým lidí sestavený poměrově podle počtu komunálních politiků zvolených do zastupitelstva města a také těch, jak už řečeno, tam zvoleni nebyli.

„Předpokládám, že v případě, že se na zásadách shodne takto sestavený výbor, nebude problém, aby zásady schválili nakonec také zastupitelé města Benešova," uvedl s nadějí v hlase starosta města Jaroslav Hlavnička.

Jména členů výboru už jsou známa a navrhla je rada města Benešova.

Za Volbu pro město radní navrhli Jana Hrachovského, který je současně předsedou výboru, Ladislava Klavrzu a Luboše Machuldu. Českou stranu sociálně demokratickou ve výboru budou reprezentovat Milan Hoke, Jaroslav Klusoň. Zájmy ANO 2011 bude hájit v privatizačním výboru Libor Popovský a Martin Čečil. Občanskou demokratickou stranu v orgánu bude zastupovat Pavel Pavlík, Starosty a nezávislé Tomáš Blecha. Volební program TOP 09 bude ve Výboru pro privatizaci bytů prosazovat Pavel Dvořák a Komunistickou stranu Čech a Moravy zastoupí Michal Budlovský.

Právě na těchto jménech se shodla devítičlenná rada města, ale její návrh musí ještě posvětit zastupitelé. Ti právě na toto téma budou jednat v pondělí 10. února. Od 18 hodin se koná letos první schůze zastupitelstva a v případě dohody na jmenovaných kandidátech se výbor následně ujme své role. Svou práci by pak zastupitelstvu měl předložit k projednání a případnému schválení ještě letos.

Ani to ale ještě nebude znamenat, že se s prodejem bytů hned začne. Benešov však už bude mít v rukách přesný scénář, jímž se bude v případě spuštění prodeje řídit.