Od příštího týdne si musí cestující na trati Benešov – Praha zvykat na pozměněný jízdní řád kvůli postupu stavebních prací spojených s výlukami traťových i staničních kolejí a vypínání proudu v trakčním vedení.
Od pondělí ukončí osm osobních vlaků z Prahy jízdu v Říčanech, takže do Benešova vůbec nedojedou. Místo nich ve Strančicích a v Čerčanech ve směru do Českých Budějovic zastaví vnitrostátní rychlíky a v Čerčanech v pracovních dnech ráno v 6.50 dokonce mezinárodní expres do Slovinska. U dalších spojů dochází k úpravě odjezdů, ale cestující musí počítat se zpožděním.
V opačném směru do Prahy nevyjede z Benešova šest osobních vlaků. Místo nich zastaví v Čerčanech čtyři rychlíky a navíc odpoledne po půl čtvrté zavádějí České dráhy z Benešova mimořádný spěšný vlak. Uvedená opatření platí do 19. října.


Od čtvrtka je jiný jízdní řád i na jihu
Omezení a zpoždění musí cestující na přelomu září a října předpokládat také při jízdě do jižních Čech. Na jednokolejném úseku mezi Táborem a Veselím nad Lužnicí začne kvůli stavbě koridoru od čtvrtka 27. září nepřetržitá výluka, jež skončí v pátek 12. října večer. Všechny vlaky budou v uvedeném úseku nahrazeny autobusy, takže cestující z Benešovska, používající dálkové spoje, musí předpokládat 10 – 15 minutové zpoždění. Rychlíky mezi Prahou a Salzburkem i expresy do/z Ljublaně pojedou odklonem přes Plzeň.

Výluky ve směru Benešov-Praha naleznete ZDE, Tábor-Veselý ZDE