Hodlá na něm postavit bazén.

„Z rozpočtu města uvolníme dvě stě tisíc korun na studii rekonstrukce koupadel Na Sladovce a prověření možnosti výstavby otevřeného plaveckého bazénu,“ uvedl místostarosta Benešova Roman Tichovský.

S tím ale souvisí také odsun plánovaného obchvatu na jiné místo. Důvod k takovým úvahám má vedení města naprosto logický. Původní jihovýchodní komunikace spojující silnici E55 od křižovatky U Topolu s vlašimskou silnicí číslo II/112, má ulehčit obyvatelům Benešova.

Jenže paradoxně přivádí automobily z nezastavěných míst do oblasti s rodinnými domy.
Od výfukových plynů by tak tamní obyvatele mohl uchránit jen příznivě vanoucí vítr, od zvuků ze silnice pak vysoká protihluková bariéra.

„Chceme obchvat, který by plnil svou úlohu, který by byl dál od města. Původně plánovaný obchvat by měl po obou stranách chodníky a celý by ho uzavíraly protihlukové stěny,“ upozornil Tichovský s tím, že by nová trasa obchvatu vedla od továrny Baest v Černém lese přes kopec přímo k vlašimské silnici.

„Tato část by začínala kruhovou křižovatkou ležící mezi železničním přejezdem a S–centrem a ústila by v kopci mezi benzinovou pumpou ve Vlašimské ulici a odbočkou na Dlouhé Pole,“ upřesnil místostarosta s tím, že už existuje i druhá nová varianta.

Ta by auta přivedla z Černého lesa přímo od současné křižovatky na Skalici, ke křižovatce na Dlouhé Pole.

Původní trasa vedoucí Černoleskou ulicí kolem školy a mezi bazénem a zimním stadionem, měla stát přes 120 milionů korun. Náklady nové trasy odhaduje Tichovský, jinak také dopravní inženýr, na částku dvojnásobnou. Čas realizace záměru však odhadnout neumí.

Benešov usiluje i o severovýchodní obchvat, který přivede auta od Prahy na Vlašim. Ten je pro město ještě důležitější, než část jihovýchodní.

Podle Tichovského by po této trase, začínající na silnici E55 nedaleko Červených Vršek a ústící až na křižovatce na Dlouhé Pole, mělo jezdit kolem 60 procent vozidel. Zbytek tranzitní dopravy by měl pojmout jihovýchodní obchvat Benešova.

Plánek obchvatů Benešova. Foto: MěÚ Benešov

close zoom_in

Napojení SV obchvatu na silnici E55 u Červených Vršek. Foto: MěÚ Benešov

close zoom_in

Napojení JV obchvatu na silnici E55 U Topolu. Foto: MěÚ Benešov
close zoom_in