„Vestavba je už stavebně takřka hotová,“ potvrdil důvod mírného optimismu benešovský místostarosta Roman Tichovský.

Ona nejistota pramení z toho, že dosud není dotažena do konce záležitost vybavování učeben nábytkem. A v prostoru pro výuku výpočetní techniky chybí to podstatné, počítače, tiskárny nebo monitory.

„V současné době jsme vypsali výběrové řízení a pokud se nám podaří soutěž dotáhnout do zdárného konce, mělo by se vybavování interiéru půdní vestavby odehrát v polovině srpna,“ sdělil místostarosta.

Ale právě to není vůbec jisté. Benešov totiž tendr na nábytek, jímž bude vybaveno pět odborných učeben, ale také kabinety a další zázemí, opakuje už potřetí. Důvod k tomu je prostý. Do prvního tendru se nepřihlásil vůbec nikdo.

„Po vyhlášení druhého výběrového řízení, se přihlásil jediný uchazeč a ten neměl v pořádku dokumenty,“ konstatoval Roman Tichovský s tím, že nyní už běží třetí soutěž.

Ani to ale nezaručuje, že všechno klapne tak, jak si v Benešově přejí.

Půdní vestavbou získala škola pět učeben, malou halu a kabinety. Samozřejmě i zázemí pro žáky i kantory. Zvenčí imobilním pomůže do půdní vestavby nový výtah. Tím se prostor stal bezbariérový. Za dílo Benešov zaplatí kolem třiceti milionů korun včetně dotační podpory.

I v případě, že se půdu nepodaří vybavit do konce srpna však neznamená, že by výuka ve škole začala později. Nové prostory se speciálními učebnami v nejstarší benešovské základní škole totiž jen doplňují kmenové třídy.