Odpovědi si můžete přečíst ZDE!

Příběh voleb

Jsem právník, advokát. Ve své praxi se setkávám s mnoha lidmi, s dlouhou řadou různých sporů a případů. Proto vidím velmi dobře, jak jsou naše zákony pro občany mnohdy nepochopitelné a nesrozumitelné. Chci to změnit. Chci, abychom měli zákony daleko jednodušší, aby jim v co největší míře rozuměli nejen právníci, ale i všichni ostatní.

Nejsem politický nováček. Působil jsem několik let například jako ředitel legislativního odboru ministerstva, náměstek ministra pro legislativu, jako poradce pro právní problematiku několika premiérů. Byl jsem také místostarostou v Úvalech a dodnes v našem městě působím jako zastupitel.

Mám i dlouhé zkušenosti s právem, tedy s oborem, který jsem vystudoval na pražské Univerzitě Karlově. Již v devadesátých letech jsem působil jako hlavní právník v právní sekci Pozemkového fondu, od roku 2010 mám vlastní právní firmu.

Mandát senátora vidím jako dvojí úkol. Ten první se týká zákonodárství. Senát má možnost postavit se chybám Poslanecké sněmovny, napravovat je. Druhým úkolem senátora je působit ve svém volebním obvodu a používat vliv propůjčený od voličů k pomoci regionu, obcím i jednotlivým občanům.

Jsem členem sociální demokracie.

Petr Petržílek

Tento on-line rozhovor je komerční produkt. Nejedná se o redakční obsah.