Informace o něm před několika dny pustil do světa jeden z bezdomovců, kteří nacházejí sociální zázemí v benešovském K centru.

Muž přespává v lese ve stanu nedaleko Benešova a v noci na 14. srpna mu prý do stanu spadl nějaký předmět, nejspíš meteorit. Kámen druhý den vzal a přinesl se jím pochlubit do K centra v Benešově svým známým.

„Muž, který mi to vyprávěl, nepatří ale k těm, kteří by si vymýšleli," dodával informaci důvěryhodnost pracovník K centra, který při vědomí, že by tak senzační nález mohl klient Káčka třeba i směnit v hospodě za pár piv, informoval členy Vlašimské astronomické společnosti.

Právě s jedním z nich, Janem Urbanem, se měl nálezce meteoritu v Káčku 20. srpna setkat a pohovořit. Na domluvenou schůzku ale dorazil jen vlašimský astronom.

Už dva dny před tím se s mužem ale setkali dva redaktoři Benešovského deníku. Jim muž vyprávěl, jak se celá událost seběhla i to, že ve své komunitě o úkazu hovořil s řadou lidí. Právě oni mu prý kámen chtěli vzít, proto ho zakopal v plastovém kbelíku a místo nikomu raději neukáže.

Jan Urban, člen Vlašimské astronomické společnosti, který se o meteoritu dozvěděl od kolegy Rudolfa Vlacha, o případu hovořil také s profesionálními kolegy z Ondřejova, kde je Astronomický ústav Akademie věd ČR.