„Samozřejmě svou roli to, že to je blízko, to zahrálo, ale navíc po velmi dobrých zkušenostech z minula jsem se sem znovu ráda vrátila.

Bylo to hodně akční, z domova jsem odjížděla ve 22,23 hodin, a za půl hodiny byl Davídek na světě. Jsem spokojená na výsost, když jsme přijeli, tak mě tady u dveří všichni vítali a říkali, že jsem tady v „novém“ první, a rovnou jsme šli na sál. Byla to pecka! Mohu všem doporučit benešovskou porodnici.“

Maminka Jana byla maximálně spokojená nejenom s novým prostorem porodních boxů a vybavením, ale především se zdravotnickým personálem. „Doporučuji všem hlavně tady ty benešovské lékaře a sestry, jsou skvělí. Samozřejmě vybavení a prostory jsou také důležité, ale nejdůležitější jsou lidé. Měli skvělý přístup. Šlo to ráz na ráz, co jsme přijeli. Pomohli mi se vším, dokonce i s ponožkami. Za vše jim moc děkuji. Pan doktor Michal Holub, sestřička paní Monika Kněnická, sestřičky z neonatologie sestřičky paní Kateřina Heroutová, paní Alena Frauenterková a další“.

Paní Pfefferová chodila před porodem také na monitor a byla spokojená celou dobu „Mluvili se mnou, a připravili mě vlastně na všechno. Jsou to tu takoví průvodci a strážci.“

Druhým miminkem v „novém“ byla holčička Maruška, která se narodila mamince Martině Doležalové z Olbramovic, která byla také moc spokojená. A tak se obě maminky a miminka setkali také na společném pokoji a vyměňovali si společné pozitivní zážitky z miminek, z nových porodních boxů a zdravotníků benešovské nemocnice. Během víkendu se v nových prostorách porodnice narodilo na svět celkem 5 miminek.

Petr Ballek