Ti, kteří chtějí mít stále pusu od ucha k uchu, a zároveň chtějí pomoci dobré věci, mohou přijít na dnešní podvečerní vernisáž do Městské výstavní síně v Benešově.

Od 17 hodin zde bude zahájena putovní výstava kreslených vtipů černého humoru, na téma lidí s hendikepem. Vtipy, které oživí stěny výstavní síně, nakreslili přední čeští výtvarníci z legendárního časopisu Sorry pro Jedličkův ústav v Praze.

"Městská výstavní síň nabídne větší část kolekce vtipů, avšak černobílý humor naleznete v Benešově také na dalších veřejných místech, jako jsou obchody, restaurace nebo kavárny," řekla jedna z organizátorek akce Martina Vachtlová.

Vernisáž výstavy proběhne za přítomnosti zástupců skupin The Tap Tap a Keks. Slavnostnímu podvečeru nebude chybět hudba, Petr Dudík z kapely Keks přítomným zazpívá a zahraje na klávesy. Za The Tap Tap se zúčastní vernisáže Šimon Ornest, kapelník skupiny a předseda občanského sdružení Tap, zároveň s ním přijede i Ladislav Angelovič, který je nejen aktivním hudebníkem, ale je i mluvčím kapely, a také moderuje její koncerty.


Závěrečný koncert Podblanického hudebního festivalu

Během dnešního večera bude o zábavu postaráno i v jiném městě. Jestliže se někteří raději zaposlouchají do umu hudebníků, než by se kochali vtipnými obrázky, nechť dorazí na poslední koncert Podblanického hudebního festivalu.

Závěrečné a slavnostní vystoupení bude zahájené ojediněle v Rehabilitačním ústavu v Kladrubech a to přímo v koncertní síni. Hudební program začne od šesté hodiny večerní a posluchači se mohou těšit na Jihočeskou filharmonii se zpívající sólistkou Dagmar Vaňkátovou.

Akce pro sportovní nadšence

Naopak událost pro sportovní nadšence je přichystána na sobotní odpoledne. Pochod s hůlkami, jak se akce jmenuje, naučí zájemce, jaká je správná technika chůze s hůlkami. Mimo to příchozí zažijí hezkou procházku ze Zruče nad Sázavou do Nesměřic a zpět. Sraz je u zručského Spolkového domu v devět hodin. Účastníci ujdou trasu dlouhou dvanáct kilometrů, pro zúčastnění se je nutné zaplatit vstupné sto korun, v ceně je totiž i zapůjčení speciálních procházkových holí.

Výjimečné otevření hradu Český Šternberk

Jestliže se někteří raději kochají, než chodí, nechť dorazí na jedinečnou prohlídku hradu Český Šternberk. I přesto, že sezóna již skončila, zítra se výjimečně otevřou prohlídkové okruhy hradu a návštěvníci se díky tomu budou moci prohlédnout interiér hradu stejně tak jako během sezóny. Začátek prohlídky je od jedenácti hodin, hrad se opět veřejnosti uzavře ve čtrnáct hodin.

Výlov rybníku i lampiónový průvod v Kamberku

Během sobotního dne se mohou zájemci zúčastnit i dvou 
kamberským akcí. Nejdříve, od osmi hodin ráno, začne výlov místního rybníku. Samozřejmostí je ochutnávka a prodej ryb. Posléze je připravený Lampiónový průvod, který rozsvítí obec.

Perníčkové odpoledne s ochutnávkou vína

Úspěšná podzimní akce, kterou načeradští pořádají každý rok, bude přichystaná pro zvídavé všeuměly na neděli. Během Perníčkové neděle si děti užijí malování perníčků a dospělí jsou naopak zváni k ochutnávce Svatomartinského vína. Občerstvení a příjemnou atmosféru prožijí příchozí posléze ve francouzské kavárničce. Program bude připravený ve Staré faře od 12 do 16 hodin.