Proto není divu, že si v sobotu mohli návštěvníci festivalu poslechnout i benešovskou indie-electronic-punkovou kapelu The Linings, která zanedlouho oslaví své druhé narozeniny. Bezprostředně po svém vystoupení poskytla trojice mladých muzikantů Benešovskému deníku krátký rozhovor.

Pokolikáté na Sázavafestu vystupujete?
Poprvé.

Co pro vás vystoupení na takovémto multikulturním festivalu znamená?
Byla to možnost si zahrát na velkém pódiu před množstvím lidí, kteří by normálně na koncert nás samotných nepřišli. Což je vlastně účel veškerého festivalového hraní.

Proč taková skromnost?
Jsme ryze amatérská kapela, která se až na výjimky neobjevuje nikde v mediích. Takže je obtížné se dostat do podvědomí posluchačů.

Už jste vystupovali na nějakém jiném hudebním festivalu?
Třeba na sedm a půl festu v Zábřehu na Moravě nebo Klubové noci United Islands. Což je vlastně nejnavštěvovanější pražský hudební festival.

Získali jste už nějaké hudební ocenění?
Vyhráli jsme soutěž, která probíhala v jednom z pražských hudebních klubů. Byla tříkolová a hodnotila se podle ovací fanoušků. A potom ještě v jedné talentové soutěži jsme zhruba ze sta kapel skončili na druhém místě.

Jak dlouho už hrajete?
Rok a půl.

K jakému hudebnímu stylu se řadíte?
To je velmi těžké říct, protože nehrajeme muziku, která by tady v Čechách byla nějak masově populární. Ale asi k indie–electronic-punku.

Už jste vydali nějaké CD?
To ne, ale máme za sebou nahrávku druhého EP s názvem Will You Dance With Me a připravujeme se na třetí. To první jsme si nahrávali sami a s tím druhým nám pomáhal Martin Přikryl z The Prostitutes.

Je možné vás slyšet v rádiu?
Zatím ne, ale doufáme, že se to v brzké době třeba povede.

Jste amatérská kapela. Chtěli byste se stát profesionály?
Kdo by nechtěl. Ale v naší zemi je tohle přání dost odvážný cíl.

Jaké je vaše povolání?
Vlado: Sice jsem vystudoval hudební konzervatoř, text, kytaru a klavír, ale pracuji v obchodě.
Martin: Já studuji vysokou školu. Fakultu humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze.
Ondra: A já Filozofickou fakultu, katedru andragogiky a personálního řízení.
Zpíváte svoje skladby nebo převzaté od jiných kapel?
Výhradně svoje.

A kdo je tedy skládá?
Hudbu všichni společně a slova převážně Vlado. Jakožto zpěvák kapely potřebuje, vzhledem k svému svéráznému vokálnímu projevu, aby mu to takzvaně sedlo do pusy.

Máte nějakou hudební průpravu?
Vlado má konzervatoř, Martin chodil devět let do hudebky na kytaru a Ondra je samouk. Ale teď ho posluchači chválí z nás tří nejvíc.

Jaký je váš cíl do budoucna?
Ondra: Dokončit s kapelou nahrávání třetího EP, abychom mohli našim posluchačům nabídnout zase nějaké nové písničky.
Martin: Na podzim vyrážíme na velké turné, při kterém bychom se měli podívat i někam za hranice, takže aby se i tam posluchačům naše písničky líbily.
Vlado: Aby kdekoliv budeme hrát přišlo alespoň sto lidí.

Co byste vzkázali vašim fanouškům?
Moc děkujeme všem, kteří nás poslouchají, fandí nám a chodí na naše vystoupení. Opravdu si toho moc vážíme a je to pro nás ohromný náboj pro další práci. Je skvělé, že nás nepodporují pouze, když vystupujeme v Benešově a okolí, ale jezdí s námi i po celé republice. A věříme, že se najdou i tací, kteří nás budou doprovázet i na našem podzimním turné za hranicemi republiky.