Které povolání je z pohledu současných prvňáčků nejperspektivnější? To u policie. Z průzkumu, do něhož se zapojilo přes 700 dětí z celého Česka vyplývá, že by se policistou chtělo stát 11 procent dotázaných. Hned za strážci zákona se umístilo v oblíbenosti povolání lékaře. Pomoci uzdravovat druhé chce každé desáté dítě. Hned za zdravotníky se umístili učitelé. Tuto práci by si zvolilo 8 procent dětí. Jaká další povolání by chtěly děti v dospělosti dělat? Prodavačku 6 procent (37 celkem), fotbalistu 5 (33), kadeřnici 4 (30), hasiče 4 (27), řidiče 4 (26), ošetřovatelku zvířat 3 (24), opraváře 2 (15). Celkem zabírá těchto deset povolání 57 procent všech dětských přání.
Z našeho průzkumu také vyplynulo, že ne všechny děti asi budou do školy chodit rády. Poměr 89 ku 11 ale jasně hovoří o převaze těch, kteří se do školy těší.

Děti z Benešovska by rády učily nebo pomáhaly léčit

I když se anketa, při níž se Benešovský deník ptá prvňáků týkala jen patnácti dětí, odpovědi na otázky přece jen o něčem vypovídají. Například o tom, že tři dotazované děti, holčičky, by chtěly v dospělosti učit. Další dvě by chtěly být lékařkami. Žádná další odpověď už nebyla vícečetní. Děti by chtěly být traktoristou, policistou, ošetřovatelkou u zvířat, kadeřnicí, prodavačem, puškařem nebo tím, kdo vytváří tuning ke sportovním automobilům. Jedna malá školačka se nechtěla hned zařadit a odpověděla diplomaticky: „Zatím to nevím.“

 

Související članky, fotky a videa naleznete ZDE