Křižovatka ulic Konopišťská, Hodějovského a Nádražní se každé ráno mění v nekončící kolonu aut.

Problém, o kterém se ví už dlouho, ale řešení stále nepřichází.

Již v loňském roce na něj upozornil Benešovský deník a místostarosty Benešova Romana Tichovského, bývalého ředitel Správy a údržby silnic se zeptal na jeho názor.

„Kamiony, které jedou na celnici od Tábora, využívají Křižíkovu ulici. Tam jde především o kamiony, které jedou od Prahy a od Vlašimi. Ty se musí v podstatě proplést celým městem,“ tehdy uvedl jeden z nejpovolanějších s tím, že všechno půjde řešit teprve 
v té chvíli, až bude dokončený jihovýchodní obchvat Benešova. Závěrem dodal, že zda se začne stavět, je věcí Středočeského kraje.

Ten ale nebude kraj realizovat. Jak uvedla jeho tisková referentka Markéta Vítková, vlastníci pozemků požadovali za jejich prodej nesmyslné částky, na které nemohl kraj přistoupit. „Severovýchodní obchvat, který projekčně připravuje město, je zatím ve fázi projektové přípravy,” dodala Vítková.

Jedním řešením by mohlo být část ulice Hodějovského, od odbočky do Sukovy ulice, k mostu přes železnici, zjednosměrnit. Totéž pak udělat z ulice Hodějovského od odbočky do Sukovy, kolem restaurace Na Bejkárně, ke křížení s Konopišťskou ulicí. Šlo by v podstatě o jakýsi velký kruhový objezd, který by pomohl plynulosti provozu.

Jak by se vám takové řešení líbilo, jaký na něj máte názor? Své připomínky či náměty posílejte autorce textu na e-mail: martina.kreckova@denik.cz

Jedno řešení, jak vyřešit dopravní zácpy na křižovatce u bývalého výkupu se nabízí. Je reálné?