Jaromír Biolek provozuje letní tábořiště Náklí, které se nachází na břehu řeky v Týnci nad Sázavou. „Vybudovali jsme nové zázemí v bistru. V Náklí máme všechno připravené pro první hosty,“ uvedl Biolek.

Nezaháleli ani Tomáš Procházka s Jaromírem Křikavou, kteří podnikají u rekreačního a sportovního rybníku Valcha. „V kempu jsme vysázeli nové keře a stromy, upravili jsme cestu a vyvěsili jsme novou vlajku. Chceme, aby tohle místo bylo co možná nejatraktivnější pro naše hosty,“ uvedl Tomáš Procházka.

Dalším společným rysem podnikatelů závislých na turistech jsou také názory na vládní opatření, která jim letos dosud nedovolila zahájit dříve už dávno rozjetou turistickou sezonu.

„Nedůvěřuji této vládě ani jejím opatřením, ale do další diskuse se raději pouštět nebudu,“ řekl Jaromír Biolek. Tomáš Procházka pak upozornil na absurditu, která ho diskvalifikuje, aniž by kompetentní úředníci vzali v potaz reálné situace.

„Provozujeme sportovní rybolov. Máme ve Valše kapry kolem dvaceti kilogramů a jsou tu i trofejní jeseteři, amuři a líni. V zimě tu je možné chytat štiky, candáty, pstruhy. Ale rybník je určen pouze rybářům vyznávající myšlenku chyť a pusť,“ vysvětlil Tomáš Procházka s tím, že právě proto, že se účastníci pohybují v přírodě a sedí na stanovištích, které jsou od sebe vzdáleny 25 metrů, není důvod k obavám z přenesení nákazy.

„Vzdálenost mezi rybáři je určitě stonásobně větší, než když si kupujete v supermarketu rohlíky,“ připomněl. „Rybáři k nám jezdí sami a vlastně se tam s nikým ani potkat nemusí, proto si myslím, že opatření pro nás byla zbytečná,“ míní podnikatel.

Ke každému táboráku v kempu patří také hudba. I v Náklí vždy hrávali umělci, jejichž písně si přicházeli poslechnout nejen lidé ubytovaní ve zdejším kempu, ale i obyvatelé z města. Teď raději Jaromír Biolek nějakou dohodu hudebníky ani neuzavíral. „V téhle době je totiž těžké cokoliv plánovat,“ vysvětlil.