Výsledky kontrol potvrdily, že řidiči si z alkoholu v krvi velkou hlavu nedělají a klidně pijí a následně usedají za volant. Diskutovaný bubák v podobě loňské novely Zákona o provozu na pozemních komunikacích tak už nikoho neděsí.
„Zjistili jsme celkem sedm řidičů, kteří před jízdou motorovým vozidlem požili alkoholické nápoje. Nejmenší hodnota, kterou jsme naměřili byla jeden a půl promile a největší něco málo pod tři promile alkoholu v dechu,“ říká velitel vlašimských strážníků Luboš Baranec dodává, že za zamyšlení stojí i jednání mladého řidiče, kterému byl vydán řidičský průkaz v polovině července letošního roku a již na konci září řídil vozidlo s 2,16 promile alkoholu v dechu.
Alkohol se ale projevil na silnicích Vlašimska nejen během policejních kontrol, ale podepsal se i na některých dopravních nehodách. Sedmého října ve dvě hodiny odpoledne nedobrzdil sedmatřicetiletý řidič Fordu a narazil do před ním jedoucí soupravy Citroënu s přívěsem, který přibrzdil před přechodem pro chodce. Zatímco dechová zkouška u řidiče Citroënu byla negativní, u druhého řidiče naměřili policisté 3,58 promile alkoholu.
„Rekordmanovi z Fordu dopravní policisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodal Luboš Baranec s tím, že řidiči, kteří s alkoholem usedají za volant ohrožují nejen sami sebe, ale i všechny ostatní účastníky silničního provozu včetně chodců.