Takových míst se v celých středních Čechách tentokrát 296. Jen na Benešovsku lze rybu koupit na 35 místech. „Víme, kde se ryby prodávají a u některých prodejců proto naši inspektoři zkontrolují, zda je vše v pořádku. Kontroly se vracejí tam, kde došlo loni k nějakému porušení předpisů,“ vysvětlil Zdeněk Císař, ředitel Odboru veterinární hygieny a veřejného zdraví Krajské veterinární správy Středočeského kraje. Jeho kolegů ke stánkům s rybami nebo na sádky vyráží v předvánočním čase v celém kraji dvacet. Kontroly se zabývají nejen tím, v čem ryby přežívají před tím, než si je domů odnesou zákazníci, tedy zda mají v kádích dost vody, za je voda provzdušňována nebo tam alespoň přitéká voda čerstvá nebo zda není v kádi ryb příliš mnoho.

„Zjišťujeme také, jestli nejsou ryby zraněné nebo potlučené,“ uvedl veterinář. Kontrola KVS se ale zabývá také tím, zda mají prodejci v pořádku oprávnění k prodeji, doklady o nabytí a původu ryb. „Pokud prodejce deklaruje, že prodává například třeboňského kapra, musí mít potvrzení, že je to skutečně třeboňský kapr. Pokud tomu tak není, jedná a se klamání spotřebitele a prodejce může očekávat postih,“ tvrdí Císař. Veterináře ale také zajímá, jakým způsobem a v jakých podmínkách prodejci rybu usmrtí a kam například ukládají odpad ze zpracování ryb a jak ho likvidují,“ dodal Zdeněk Císař. Nejčastějšími prohřešky jsou podle něj ty administrativní – provozovatel stánku neohlásí prodej, nemá v pořádku doklady.

„Nyní jsme také už odhalili prodejce, který neměl žádné doklady, například ani to, kde k rybám přišel. Zakázali jsme mu okamžitě prodej a uložili sankci. Následně takový případ hlásíme finančnímu úřadu,“ řekl Zdeněk Císař. Pokud se ryby z kádí před Vánocemi neprodají, vrací se zpět na sádky. Ryby se na prodejní místa zavážejí každý prodejní den a zkušební prodejci už ví, kolik ryb pro prodej připravit. Podle veterináře si většina zákazníků rybu od stánku odnáší zabitou, případně dál zpracovanou. Jen zhruba desetina zákazníků rybu pouští před přípravou do vany živou. Jedním z tradičních prodejních míst vánočních ryb na Benešovsku jsou sádky Papírna rybářství Líšno a. s.

„Na sádkách máme pro Vánoce připravených zhruba dvacet tun ryb,“ potvrdil Zdeněk Frantl, vedoucí rybářské výroby. Zákazníci si mohou vybrat nejen kapra, ale také štiku, amura nebo sumce. Nejčastěji si domů odnášení kapry s hmotností 2,5 až 3 kilogramy. Na sádkách rybu také usmrtí, ale to je jediná služba, kterou si tam lze vyžádat. Společnost Líšno má v centru Benešova dva prodejní stánky, ale jejich ryby lze zakoupit třeba i na Vlašimsku nebo v českém hlavním městě. Společnost rybami zásobuje také trhy v Německu, Rakousku, Polsku nebo Rumunsku.