Školní jídelna dostala za poslední dva roky na svůj provoz dohromady 1,2 milionu korun. Nedostatečné průběžné financování přineslo své. Jídelna sice funguje, ale je ve stavu, který hraničí s hygienickými zákony. I proto jí, potažmo městu, hrozí sankce.
„Takže jídelna sloužila jako takový polštář,“ pojmenoval stav zastupitel Luděk Šefrna, když mu starosta města potvrdil, že původně měla příspěvkovka dostat 800 tisíc, ale nakonec to bylo jen 600 tisíc korun na rok.
Bez nutné masivní investice se, ale školní jídelna neobejde. O ní se mluví už několik let. Původně měla přijít na 12 milionů, po upřesnění a zpracování projektu milionů pětadvacet. Nyní? Dvakrát tolik!
Peníze vydá tak či tak město. Zvýšení kvality stravování, díky Eurestu, který by do holportu s městem vložil nový konvektomat a know–how, se proto jeví přinejmenším jako dost draho vykoupené.
Při hlasování o budoucnosti školního stravování nejspíš některým zastupitelům otevřel oči také jejich kolega Pavel Korec, když se zeptal: Kdo zaplatí výměnu oken v jídelně? Kdo zaplatí elektroinstalaci? Kdo stavební úpravy? Na dotazy odpověděl místostarosta Martin Kadrnožka vždy stejně: „Město.“
Také případné havarijní stavy, by za své likvidoval Týnec. Externí firmu by navíc ročně dotoval částkou 860 tisíc korun a hradil by i spotřebu elektřiny v objektu ve výši 300 tisíc korun. Navíc bez možnosti „polštářového“ posunu těchto částek.