I tak by se dalo pozvat na sobotní sledování semifinále mezi Českem a Švédskem v obklopení se stejně naladěnými lidmi. A kde že můžete duel třeba s oroseným půllitrem piva na Benešovsku sledovat?

Notoricky známým místem je například benešovský Sport bar Fortuna ve Vnoučkově ulici. Jeho fungování sice na čas přerušily následky požáru Obchodního domu Hvězda, ale to už je jen historie. Zařízení nabízí sledování sportovních utkání prostřednictvím několika televizních obrazovek i velkoplošného projekčního plátna.

Obrazovka se sportem svítí pravidelně také v lokále benešovského Švejk restaurantu na Malém náměstí. I tady se scházejí na sportovní přenosy nejen štamgasti.

Dvě televize třeba i pro sledování sportu mají běžně k dispozici také v restauraci Na Bejkárně v benešovské Hodějovského ulici. Přímý přenos zápasu Čechů se Švédy, ale budou hosté sledovat jen na jedné z nich. Druhá je totiž v místech, kde se právě v sobotu odehraje svatební hostina.

Televizní přenos lze sledovat také ve sporu zaslíbené Vlašimi. To vědí například i pravidelní hosté restaurace Blaník v Komenského ulici.

Velkoplošné plátno si k televizi pro příležitost semifinálového duelu české reprezentace pořídili ve vlašimské restauraci Na Mlíkárně v Blanické ulici.

"Pokud naši postoupí do finále, budeme mít plátno také na tento zápas," ujistila vedoucí Lenka Horálková s tím, že lepší je si místo předem rezervovat.

To ostatně platí i u všech dalších dobrých restaurací, kde se v sobotu bude fandit hokejovému nároďáku.