„Minulé vedení radnice tuto oblast velmi zanedbávalo a velmi podceňovalo, až to nakonec vedlo i k rozpadu koalice," míní Petr Hostek.

Bývalý starosta Benešova Jaroslav Hlavnička, který i po odvolání zůstává řadovým zastupitelem města, ale takový soud nesdílí.

„Domnívám se, že jsme žádné takové věci nezanedbávali a že občané Benešova byli dostatečně a včas informováni o tom, co se na radnici děje," uvedl s tím, že způsob, jakým se nové vedení města prezentuje, nekomentuje. „Je to jejich způsob prezentace," dodal Jaroslav Hlavnička.

V současné době je systém sdělování informací nastaven tak, že si zásadní věci k veřejnosti i k médiím komunikuje vedení radnice samo a klasický tiskový mluvčí na radnici zatím není.

„Institut mluvčího je velmi důležitý, ale předpokládáme, že bude spojen i dalšími neoddělitelnými aktivitami, jako je public relations, marketing, propagace a dalšími oblastmi, které s tím související. Chystáme personální audit a ten nám odpoví na mnoho otázek i z této oblasti," vysvětlil starosta Benešova Petr Hostek.

Výstupy radnice směrem k novinářům a veřejnosti měla až do lednové změny na starosti Soňa Vanhoecke.

Celý článek si přečtěte v tištěné podobě Benešovského deníku s datem vydání 26. ledna 2016.