To bylo jednou z hlavních akcí, kterou na poslední adventní neděli připravil čerčanský Hospic Dobrého Pastýře pro své klienty, jejich příbuzné i veřejnost.

Jako třešnička na dortu servírovali pořadatelé vystoupení dixielandové kapely Steamboat Stompers, která přijela zahrát k radosti do restaurace U modrého beránka umístěné v objektu hospice.

„Adventní setkání pořádají dobrovolníci vlastními silami a již v loňském roce zaznamenalo velký úspěch u veřejnosti. Letos byl program neméně bohatý,“ řekl Jan Dolfi, manažer Občanského sdružení Tři, které je zřizovatelem Hospice Dobrého Pastýře.

Celý odpolední program odstartovaly vánoční trhy na zahradě hospice, které nabízely jak tradiční vánoční občerstvení, tak možnost zakoupení keramiky i dárků vyrobených pacienty stacionáře nebo dobrovolníky.

„Ve stáncích mohli lidé ochutnat svařené víno, punč, vánoční cukroví, koláče, ale třeba i chleba se sádlem,“ uvedl Dolfi.

Potěšit staré a nemocné lidi, kteří jsou upoutáni na lůžko přišly svým pěveckým vystoupením také děti ze Základní umělecké školy Čerčany. Ty zahrály nejprve v zahradě hospice a poté v prostorách restaurace U modrého beránka.

„Celá akce byla skutečně výborná. Houpající se lucerničky v rukách dětí i tváře skloněné nad svíčkami vytvořily nezapomenutelnou a slavnostní atmosféru. Navíc neúnavní pánové ze skupiny Steamboat Stompers navodili svým vystoupením pocit, že je posluchač v pravém neworleanském jazzovém klubu,“ dodal Jan Dolfi.