Poradní orgán zastupitelstva vznikl v obsazení všech stran účastných v zastupitelstvu. Přitom už na začátku jednání vystoupil zastupitel ČSSD Jaroslav Klusoň, sám člen výboru, a označil první bod výstupu „svého" výboru za paskvil. A to ještě jeho předseda, Jan Hrachovský (VPM) ani nedočetl svůj vstupní příspěvek.

„Je potřeba tento bod stáhnout z projednávání," řekl Klusoň a netajil se přitom, že on sám je zásadně proti privatizaci a není jí nakloněna ani jeho strana.

Na to konto se přihlásil o slovo Klusoňův spolustraník, Petr Hostek a vysvětlil: „Že ČSSD privatizaci nedoporučuje, ještě neznamená, že ji nechce," pohrával si se slovíčky.

Tím vlastně odstartoval dlouhou diskusi o tom, jakým způsobem a zda vůbec v Benešově městské byty privatizovat, a jak o tom dát vědět obyvatelům města.

Jedni navrhovali nejprve zjistit od znalce odhadní cenu bytů, druzí zase celých domů. A právě ani na této zásadní otázce se privatizační výbor nedohodl…

Město se ani s vědomím toho už dříve avizovaného prodeje bytů z vlastního držení, zatím nevzdalo. Jeho základem se má stát zjištění zájmu mezi potenciálními kupci.

Celý článek o privatizaci bytů v Benešově najdete v tištěné podobě Benešovského deníku s datem 6. listopadu 2015