Kraj zde chce vybudovat záchytné parkoviště s kapacitou 181 míst, které usnadní přestup na vlak lidem přijíždějícím autem k železniční stanici (odkud lze pokračovat vlakem jak na Benešov a Prahu, tak na Tábor a České Budějovice). Nejen z okolních oblastí na Benešovsku, ale i ze Sedlčanska v příbramském okrese. Výhodou je, že na olbramovickém nádraží zastavují jak osobní vlaky, tak i rychlíky.

Pondělní krok podle slov krajského radního pro oblast veřejné dopravy Petra Boreckého (STAN) umožní začít už s přípravou projektu a dopracováním projektové dokumentace. „Pokud se podaří do léta získat stavební povolení, chtěli bychom ještě do konce tohoto roku zahájit samotnou stavbu,“ plánuje radní.

Kraj chystá i výstavbu dalších parkovišť, připomněl v souvislosti s pondělním rozhodnutím zastupitelů jeho mluvčí David Šíma. „Smlouvu o spolupráci uzavřel kraj také s obcí Čerčany, kde je plánováno parkoviště s 248 parkovacími místy. V Čerčanech se momentálně řeší napojení parkoviště na silnici I/3 a místní komunikace,“ upozornil Šíma na další lokalitu v benešovském okrese.

S tím, že kraj chystá budování P+R také v dalších místech v ještě bližším okolí Prahy. Jsou jimi Úvaly (260 parkovacích stání) a Hostivice (s kapacitou 480 vozidel), kde kraj na projektu spolupracuje se Správou železnic.