„Většina příprav je na studentech. Škola jim pomáhá jedině v organizaci. Datum plesu vybírá škola ve spolupráci se studenty. Snažíme se vyhnout termínům, kdy jsou prázdniny, lyžařské kurzy či dny otevřených dveří,“ podotkl Jakub Malý, zástupce ředitele benešovského gymnázia.

O tom, že s přípravami na ples studenti nezahálí, a většinou začínají již s předstihem na konci třetího ročníku, není pochyb. „Na konci minulého školního roku jsme dohadovali téma plesu a kapelu. S druhou třídou budeme mít téma společné, i když se bude trochu lišit v provedení. My budeme zaměření na filmy, druhá třída na pohádky,“ řekla studentka benešovského gymnázia Denisa Sahulová.

Plesy středních škol na Benešovsku

Kliknutím zvětšíte.

Maturitní ples na téma filmový večer budou mít také studenti ze Střední odborné a Střední zdravotnické školy Benešov. V jakém duchu se slavnostní akce školy ponese, věděli studenti v mžiku. Déle jim trvaly jiné záležitosti. „Nejdéle jsme secvičovali nástup a půlnoční překvapení,“ řekla studentka Carol Zoulová s tím, že během jejich plesu zahraje známé uskupení Horváth Band.

První z maturitních plesů se uskuteční již v pátek 19. ledna od 19 hodin, a bude jím ten střední průmyslové školy z Vlašimi. Druhým v pořadí bude veselí vlašimské obchodní akademie, které se koná v sobotu 20. ledna. „Program našeho plesu bude bohatý. Krom nástupu, volné zábavy a překvapení vystoupí i pedagogický sbor a rodiče. Zajímavá bude i tombola. Na konci máme objednaný také autobusový svoz do Vlašimi,“ řekl za 4. C student Stanislav Beníček.