A po roce 1989 také do Česka. V něm pomáhá mladým ve více než 250 institucích. Například ve Středočeském kraji se ho účastní 22 škol. Mezi nimi je také Gymnázium Benešov, kde DofE plní 39 aktivních účastníků.

close Princ Philip s mladými lidmi. info Zdroj: archiv DofE zoom_in Princ Philip s mladými lidmi.

„Plní si nejrůznější cíle. V rámci dovednosti vaří české i zahraniční speciality, věnují se fyzice, učí se japonsky, hrají na housle. V oblasti dobrovolnictví pak tráví čas se seniory, cvičí psy, pomáhají v mateřských školách nebo uklízejí odpadky a v rámci pohybu běhají, trénují rozštěp, jezdí na koni, plavou tři kilometry kraulem bez zastavení a mnohé další výzvy,“ připomněla Nikola Slováková, komunikační specialista Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu ČR.

Na 10. června se pak připravovaly oslavy stých narozenin Prince Philipa. „Informace o jeho odchodu nás hluboce zarmoutila a ovlivnila fungování DofE po celém světě. Přípravám globálních oslav jeho narozenin jsme věnovali více než rok a půl. I přes jeho úmrtí celá akce proběhne a celosvětově tak uctíme památku prince Philipa. Jeho odkaz bude díky milionům mladých lidí po celém světě žít nadále,“ dodal Tomáš Vokáč, výkonný ředitel DofE ČR.