Nebudou sice moct usednout k televizním obrazovkám, ale držet palce budou i vycházejícím sportovním hvězdám jako je houslistka Vanessa Mae, coby reprezentantka Thajska v alpském lyžování či česká snowboardistka Ester Ledecká.

„Kromě televize, která bude puštěná po celou dobu olympijských her, máme připravené i velké plátno na projekci," uvedla Věra Litajová servírka z Restaurace U Kovářů s tím, že žádné rezervace stolů na konkrétní přímé přenosy zatím nemají. Ale zcela jistě je čekají a jsou připraveni objednávky přijímat.

„Myslím si, že největší zájem bude o hokejová utkání, biatlon, lyžování a sporty, kde jsou čeští reprezentanti," míní Věra Litajová.

Stejně se k největší sportovní akci letošní zimy staví i ve Švejk Restaurantu U Zimů. Také tam budou moc fanoušci sledovat na televizní obrazovce, jak přímé přenosy, tak veškeré sportovní záznamy z ruské Soči.

„Obě televize budou zapnuté i se zvukem. Většinou máme hlas vypnutý, ale tentokrát to budou mít hosté se vším všudy, aby si mohli olympijskou atmosféru náležitě vychutnat," poznamenal provozovatel Hostince U zlaté hvězdy Jiří Mašata, který má už na hokejové utkání Česko – Lotyšsko několik stolů rezervovaných.

Asi nejvíc se na dvaadvacáté zimní olympijské hry připravuje Sport bar Fortuna. Kromě několika televizních obrazovek budou mít jeho návštěvníci k dispozici i projekci v HD kvalitě a jeho provozovatel zvýšil kapacitu míst z původních sedmdesáti na sto.

Už od deváté hodiny ranní budou mít tak možnost fandové sledovat veškeré přímé přenosy, a jako třešničkou na dortu budou večerní hokejová utkání našich reprezentantů.

„Před každým zápasem bude autogramiáda a beseda s našimi prvoligovými hokejisty," řekl Radek Bejbl, který zároveň prozradil i jejich jména.

„Zatím přijali pozvání Jaroslav Bednář a Dominik Furch, kteří hrají v současné době za tým HC Slavia Praha a sedminásobný mistr republiky Jan Srdínko. Ti budou zároveň divákům utkání mezi jednotlivými třetinami komentovat," řekl provozovatel Sport baru Fortuna a dodal, že podle průběžných výsledků našich hokejistů zváží, zda na besedu nepřizve ještě další české hokejové jedničky.