„Tuto akci pořádáme v Podblanickém ekocentru už řadu let. Dříve se konala přímo na Štědrý den, ale od minulého roku je posunuta na 25. prosince," uvedl vedoucí Záchranné stanice pro živočichy ČSOP Vlašim Stanislav Němec.

Návštěvníci zvířatům nosí dárky. Psí a kočičí granule a konzervy, piškoty, ovesné vločky, moučné červíky, různé zrniny, tvrdé pečivo anebo například také staré noviny na podestýlání. Za to si mohou prohlédnout zoo a navíc si v minulém roce mohli zkusit i něco vyrobit.

„Minulý rok se u nás malí i velcí návštěvníci učili vyrábět tuková krmítka pro ptáky, která si pak odnesli s sebou domů anebo je vyvěsili v zahradě paraZOO. I tentokrát bude pro děti v zahradní učebně nachystaný program," dodal Stanislav Němec.

A kde získat inspiraci na dárky? S tím ochotně poradí sami ošetřovatelé handicapovaných zvířat. Krmení či finanční pomoc zoo využije nejen pro svá zvířata, ale především poputují do záchranné stanice pro živočichy, kde pomohou při léčení zraněných zvířat z volné přírody.