Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Při vstupu do nemocničního parku se rázem ocitnete v Afghánistánu

Benešov – Výstavu fotografií s názvem Afghánské momentky, o působení Armády České republiky v Afghánistánu připravila ve spolupráci s odborem komunikace a propagace Ministerstva obrany České republiky Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov.

11.8.2014
SDÍLEJ:

Výstavu Afghánské momentky je možné vidět až do 20. srpna v areálu benešovské nemocnice.Foto: autor fotografií Radek Venglář, archiv Ministerstva obrany ČR

 Tato výstava byla slavnostně zahájena v pátek 8. srpna v areálu nemocničního parku, kdy na šesti oboustranných výstavních panelech systému outdoor přináší celkem dvanáct koláží z fotografií talentového fotografa Radka Vengláře, příslušníka 71. mechanizovaného praporu Hranice. Výstava potrvá do středy 20. srpna.

„Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov tuto výstavu uspořádala při příležitosti znovu zahájení svého projektu Péče o válečné veterány," uvedl mluvčí benešovské nemocnice Petr Ballek s tím, že cílem programu je poskytnout komplexní zdravotní služby vybrané skupině lidí (válečným veteránům) a zlepšit tak zdravotní péči o dotčené osoby v lokalitě Benešov a okolí.

„Tímto projektem pro válečné veterány a touto výstavou v nemocnici chceme vzdát hold nejen našim vojákům a jejich nebezpečné práci, ale také všem těm, kteří neváhají nasadit své životy, aby ochránili životy a zdraví jiných. A to nejen v zahraničních misích ve světě, ale také u nás doma," zdůraznil ředitel Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov Petr Hostek.

Zahájení výstavy se mimo jiné zúčastnila i Helena Typoltová z odboru pro válečné veterány Ministerstva obrany ČR, která společně se svými kolegy tyto aktivity velice vítá a byla velmi příjemně překvapena, že v Benešově něco takového funguje.

„Rádi bychom s nemocnicí navázali spolupráci a rozšířili ji. Nemocnice jako je ta benešovská, přesně v tom svém regionálním formátu může válečným veteránům a dalším potřebným aktivně pomáhat. Při dnešním jednání jsme uvažovali i o tom, jak tento projekt rozšířit i dál do jiných regionů ČR," upřesnila Helena Typoltová.

V rámci tohoto projektu od 1. srpna letošního roku nemocnice zahájila spolupráci na tomto programu se Sdružením válečných veteránů, které při slavnostním zahájení výstavy zastupoval plukovník Karel Hrůza, Československou obcí legionářskou, jejímiž představiteli byli v pátek Stanislav Švídek a Miroslav Marek, a Českým svazem bojovníků za svobodu, kdy přijal pozvání Jaroslav Kubíček.

„Tento projekt je určen nejenom pro válečné veterány, ale i pro další potřebné pacienty z těchto partnerských sdružení v působnosti Benešovska i okolí. Jako nemocnice samozřejmě nabízíme i další služby veteránům, například v oblasti chirurgie nebo ortopedie. Například výměny kyčelních, kolenních či ramenních kloubů, díky našemu špičkovému oddělení ortopedie, dokážeme realizovat i v kratších čekacích termínech než je celostátní průměr," poznamenal ředitel nemocnice Petr Hostek.

V rámci programu jsou veteránům k dispozici celkem tři balíčky zdravotnických služeb. Jeden základní a dva nadstavbové, které na sebe navzájem navazují.

„Výhodou projektu je nejenom komplexnost nabízených služeb, ale také jejich provázanost a dostupnost. V kontextu komplexní péče je věnována pozornost především kardiovaskulárnímu systému, centrálnímu nervovému systému, pohybovému a smyslovému aparátu," vysvětlil Per Ballek a dodal, že součástí nadstavbových služeb je například možnost využití nutriční poradny pro případ úpravy stravy či jiných potravinových doplňků, nebo služby v oblasti sociální pomoci. Důležitým prvkem komplexnosti je samozřejmě možnost využití nemocniční lékárny.

Četař Radek Venglář není profesionálním fotografem, ale má svůj domácí fotoateliér, vlastní tvorbu. Snímky představené na výstavě pořídil v průběhu svého pobytu v 6. provinčním rekonstrukčním týmu AČR v afghánské provincii Lógar, v době od srpna 2010 do února 2011. Jak sám říká: „Nejel jsem tam na pozici fotografa, tak jsem fotil, jen když mi to situace dovolila. Více informací a mé zážitky uvidíte na fotkách, kterými jsem se snažil zachytit atmosféru Afghánistánu."

PETR BALLEK

Autor: Martina Křečková

11.8.2014
SDÍLEJ:
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Brankář Tomeček si protáhne zimní přípravu

Benešovsko – Okresní disciplinární komise OFS Benešov zasedala a trestala. Nejhůře dopadl brankář Nesperské Lhoty Michal Tomeček, který nejenže skončil na podzim, ale protáhne si i zimní přestávku. Největší pokutu, 3000 korun, dostaly za „černocha“ Čechtice.

KRÁTCE: Kvůli volbám se turisté k informacím nedostanou

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

ANKETA: Jdete k volbám?

Benešovsko - Ptali jsme se obyvatelů Benešovska, jestli půjdou k volbám.

OBRAZEM: Spirituál Kvintet vystoupil ve Vlašimi k poctě Farní charity

Vlašim - Farní charita Vlašim slaví 25 let od svého vzniku. Ke svému výročí uspořádala také benefiční koncert skupiny Spirituál Kvintet. Ten se původně měl uskutečnit 5. října, ale z důvodu nemoci jednoho z členů kapely byl přeložen až na úterní večer 17. října. Do vlašimského kostela sv. Jiljí, kde se koncert konal, dorazilo mnoho posluchačů, kteří zaplnili celý kostel a vystoupení si náramně užili. Některé písně společně se zpěváky zpívalo dokonce celé obecenstvo. Na konci hudebního představení ocenili přítomní um skupiny ovacemi ve stoje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení