Proměna vzhledu Čechovy ulice, kterou projíždí od Prahy směrem na Vlašim tisíce motoristů denně, přišla městskou kasu na 1,3 milionu korun. Právě tolik stálo nové oplocení v délce necelých dvou set metrů.

Podobu nového plotu kolem benešovského komunálu vytvořeného z běžné oceli s otvory, takzvaného tahokovu a s povrchovou úpravou žárovým zinkováním, navrhl stavař, současný starosta města, Jaroslav Hlavnička.

„Samozřejmě, že se diskutovalo o podobě oplocení, ale nakonec zvítězila tato varianta, kterou tvoří laicky řečeno procvakaný a vytažený plech," vysvětlil místostarosta Benešova Roman Tichovský.

Plot je sice svým způsobem průhledný, ale pouze z určitého úhlu. Takže zcela neodhaluje předměty a prostor za ním. Oplocení nyní zdobí také nový nápis Technické služby Benešov. Není ovšem jisté, zda nenechavci písmena vyrobená z plechu nechají v jejich původní podobě. S instalací písmen z oplocení technických služeb zmizel bilboard.

„Myslím, že je v Benešově už dost bilboardů," připomněl k jeho sejmutí starosta města.

Zlepšení vzhledu, ale i ekonomických ukazatelů čeká TS znovu na podzim případně zjara příštího roku. To by se hlavní, administrativní budova měla obléknout do nového, zatepleného kabátu a tepelnou bilanci objektu vylepší také instalace nových moderních izolačních oken.

Investice do zateplení administrativní budovy Technických služeb Benešov včetně podpory je spočítaná na čtyři miliony korun.

Devadesát procent z této částky by mělo město získat zpět jako dotační příspěvek. I když, jak zaznělo v úvodu článku na první straně, neexistuje v Benešově komise pro krásno, k nově vznikajícím stavbám na území města a jejich vzhledu se i tak vyjadřuje městský architekt.