Jak budou asi vypadat silnice ve městě až přijde jaro? Bude možné po nich jezdit osobními auty nebo jen terénními vozidly?

Tak právě tuhle otázku řešili redaktoři Benešovského deníku už 10. ledna. Zima nebyla v té době zdaleka u konce a silnice už tehdy připomínaly tankodrom.

A zatímco sněhová pokrývka a třeskuté mrazy jsou už několik týdnů ty tam, řidiči velkou část silnic ve městě i nadále nazývají nechvalným názvem. Tankodrom.

Objektiv redakčního fotoaparátu zachytil po roce silnici k nemocnici Rudolfa a Stefanie o které se v loni 13. května vyjádřil Jan Říha, učitel autoškoly následovně: „Silničáři dělají všechno napůl. Například opravili stranu silnice, která vede k nemocnici. Zřejmě, aby měli pacienti pohodlnou cestu, když jim není dobře. Tu druhou, po které se jede z nemocnice, nechali děravou. Zřejmě, aby si pacienti uvědomili, že už jsou zdraví.“

Ta je od včerejšího dne celá vyfrézovaná a čeká jí nový asfaltový koberec. To druhý, benešovských silničářů kostlivec ve skříni už takové štěstí nemá. Na děravé silnici u autobusového nádraží si řidiči stále ničí svá auta.

A co na to odpověděl 22. března Vladimír Sochůrek, provozní cestmistr Správy a údržby silnic Benešov?

„Tato silnice patří skutečně pod naší správu, ale její oprava je trochu složitější. České dráhy si najaly firmu, jenž měla vozovku, která byla kvůli stavbě železničního koridoru rozbitá, opravit. A s tou nyní probíhá reklamační řízení. Zmiňovaná firma udělala špatně zhutnění podloží a následný povrch vozovky, který se teď drolí.“

Třetím, kritickým místem je kruhový objezd u nemocnice. Uvolněné dlažební kostky po jeho obvodu mohou projíždějící auta katapultovat a tím zranit chodce či poškodit ostatní auta.

„Situace už byla v minulosti opakovaně řešena. Jedná se o závadu, která vzniká především provozem nákladních aut a kamionů. Stav zaměstnanci Krajské správy a údržby silnic monitorují a v nejbližší době bude přikročeno k opětovné opravě,“ uvedl Jan Vtípil, PR a tiskový referent odboru styku s médii a veřejností Středočeského krajského úřadu a potvrdil, že firma, kterou si najaly České dráhy by měla v těchto dnech skutečně začít s opravou poškozené silnice u benešovského nádraží.