Lidé by si pro cestu a jednání na úřadě, který má v centru dva objekty na Masarykově náměstí a další na Malém náměstí, měli při vstupu do budovy nasadit respirátor, roušku nebo alespoň šátek či šál. Aby radnice klientům co nejvíc usnadnila, instalovala u vchodů u všech svých objektů také prostředky pro dezinfekci rukou.

„Inspirovali jsme se Českou správou sociálního zabezpečení v Nádražní ulici, kde zavedli od konce července znovu roušky, veškerou komunikaci vedou přes datové schránky a všechno řeší přes podatelnu,“ vysvětlila tajemnice.

Zatím nošení roušek není povinné a úřad ho nemůže vynucovat nebo klienty bez nich z jednání vyloučit. Na fb města se strhla poměrně široká diskuse a ne všichni pisatelé berou opatření v klidu.

Restart přísných opatření, která mají snížit riziko přenosu onemocnění covid 19 způsobeného novým čínským koronavirem, zavádí česká vláda potažmo Ministerstvo zdravotnictví ČR v souvislosti se vzestupem počtu nakažených jen v některých lokalitách.

Benešovsko zatím patří k okresům, které nákaza postihuje méně. Podle Krajské hygienické stanice Středočeského kraje je tam aktuálně nakaženo 20 lidí a dalších 100 se z nemoci vyléčilo. Jeden člověk nákaze podlehl. V přepočtu má Benešovsko 20,26 nemocných na 100 tisíc obyvatel.