Stačí zapojit trochu představivosti. Třeba na náměstí v Netvořicích, v benešovské Tyršově ulici a na dalších místech.

Plakátovací plochy v řadě vesnic prezidentská kampaň míjí a zvou jen na tancovačky, koncerty nebo nabízejí služby všeho druhu. Podobizny kandidátů se tak častěji objevují na plakátovacích plochách ve větších obcích a městech.

Úsměvy na každém rohu i jediná malá fotka

Z plakátů voliče láká na Benešovsku nejčastěji smějící se Pavel Fischer. Nejméně často se pak kolemjdoucí usmívá jediná kandidátka, Danuše Nerudová. Pořád však má na Benešovsku více plakátů, než Jaroslav Bašta. Ten je k vidění na malé fotce umístěné s dlouhým textem na formátu A4 jen v Bystřici.

A pak je tu ještě jeden kandidát, Tomáš Březina. Významný podnikatel se však až do hlasování nedostal. Ze seznamu ho vyškrtlo ministerstvo vnitra kvůli tomu, že nesplnil podmínky nutné pro účast ve volbách.

Třetí přímá volby hlavy České republiky se uskuteční pátek 13. ledna od 14 do 22 hodin. Pokračovat bude i následující den od 8 do 12 hodin.

Pokud se nerozhodne hned v prvním kole, tedy některý z kandidátů nezíská nadpoloviční většinu všech hlasů, bude následovat kolo druhé v pátek 27. a sobotu 28. ledna ve stejném čase. Tohoto hlasování se zúčastní jen dva nejúspěšnější kandidáti z kola prvního.