VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prevence je jedna z možností jak předcházet zbytečným problémům

Benešov – Přestože počasí jakýmkoliv venkovním aktivitám skutečně nepřálo, přišlo v sobotu odpoledne na parkoviště u bývalých benešovských Táborských kasáren několik stovek lidí.

23.9.2013
SDÍLEJ:

Město Benešov připravilo na sobotu 21. září první ročník Dne prevence Integrovaného záchranného systému.Foto: Martina Křečková

 Od jedné hodiny odpolední se tam totiž konal ve spolupráci s Integrovaným záchranným systémem (IZS) Den prevence města Benešov.

„Mohlo být i hůř. Klidně se mohlo stát, že bude pršet nepřetržitě," snažil se vidět celou situaci optimistickýma očima Tomáš Podhola, místostarosta Benešova a zároveň jeden z pořadatelů akce.

Až do šestnácti hodin měli příchozí možnost shlédnout celou řadu ukázek práce jednotlivých složek IZS. Jako první se představila Policie České republiky s ukázkou zadržení ozbrojeného pachatele za pomoci služebního psa nebo předvedením funkce zastavovacího pásu. Zejména děti se pak mohly posadit do policejního auta, obléknout si neprůstřelnou vestu, vyzkoušet si brýle simulující stav pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek či si nechat sejmout otisky prstů. Asi největší pozornost všech diváků upoutala ukázka zásahu hasičů a rychlé záchranné služby při vyprošťování a resuscitaci zraněného z havarovaného auta a poté hašení hořícího vozidla.

„Celá tato akce byla zaměřená především na to, aby se lidé blíže seznámili s činností jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému," vysvětlila Iveta Turková, hlavní organizátorka Dne prevence. „Zároveň jsme chtěli vytvořit příjemné dopoledne pro rodiny s dětmi, kde bude přidanou hodnotou to, že se něco užitečného dozvědí," poznamenala vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Benešov.

Po celé odpoledne nechyběl ani bohatý doprovodný program, o který se postaral BESIP, Mateřské centrum Hvězdička a Dům dětí a mládeže Benešov s úplně primární prevencí nebo Ústřední automotoklub (ÚAMK), který přivezl trenažér dopravní nehody. Vyzkoušet si ho mohl každý, kdo měl odvahu si na vlastní kůži vyzkoušet jaký je to pocit sedět ve zcela neovladatelném kutálejícím se autě.

Své zastoupení měla i městská policie. Ta na parkoviště bývalých Táborských kasáren předvedla jak zpacifikovat výtržníka a pochlubila se poslušností svého služebného psa.

„Je tady i několik historických sanitek, hasičských a policejních aut včetně vybavení, tak jak je pamětníci z dob minulých znají," pokračovala Turková.
Jak uvedla Iveta Turková celá akce vzešla z iniciativy odboru sociálních věcí a zdravotnictví. „Začali jsme řešit prevenci kriminality, její plán a program a napadlo nás, že uděláme Den prevence města Benešov, protože v podstatě tady nikdy nic takového nebylo. Takže je to úplně první akce takovéhoto charakteru," dodala závěrem vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Autor: Martina Křečková

23.9.2013
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Týnec byl produktivnější než Teplýšovice

I. A třída: Divišov - Vyšehořovice 0:2
4

Divišovská Jawa Vyšehořovice nepřejela

Na hradě Český Šternberk ožily historické postavy

Český Šternberk - Na vlastní oči se v doprovodu historických osobností z rodu Sternbergů seznámili zájemci s historií hradu Český Šternberk. V sobotu 21. října mohli přítomní navštívit komentovanou prohlídku, při které se potkali třeba s rodiči současných majitelů hradu nebo s Václavem ze Sternberga.

Děti pouštěly draky nad sázavským kopcem Skřivánek

Sázava - Sobotní slunečné odpoledne přímo vybízelo k účasti na Drakiádě v Sázavě, kterou pořádalo místní Rodinné Centrum Putti na kopci Skřivánek.

Votice potřetí za sebou doma prohrály

Votice – V 11. kole fotbalové I. A třídy ve skupině A nestačily Votice na umělé trávě na lídra tabulky z Hřebče, ale zápas se musel divákům líbit, když viděli řadu šancí.

Podnapilá žena obtěžovala sousedku v Jankově

Jankov - Podnapilá žena v Jankově se nedala odbýt a stále se snažila dostat do domu sousedky, která byla v tu dobu zamčená u sebe doma. Proto v sobotu 21. října kolem 17. hodiny vyjely do ulice Karlova složky integrovaného záchranného systému. Před samotným příjezdem na místě hlídkovala státní policie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení