Už je to tady. Možná i tak si zavýsknou nejen žáci ze základní školy. V pondělí 14. června se totiž v nově zrekonstruované tělocvičně uskuteční od 14 hodin její slavnostní otevření.

„Původní bystřická školní tělocvična byla postavena spolu s budovou základní školy v roce 1934. Tělocvična měla rozměry jednoho volejbalového hřiště s nízko položeným stropem a neexistujícím zázemím pro přihlížející diváky,“ připomněl starosta Bystřice Daniel Štěpánek.

Žáci, ale také obyvatelé města získávají sportovní zázemí splňující nároky na kvalitní výuku tělesné výchovy i požadavky sportovců. „Na ploše dvacet krát čtyřicet metrů se nachází centrální hřiště pro volejbal, další dvě volejbalová hřiště jsou vyznačena napříč halou,“ potvrdil starosta.

Hřiště pro basketbal je vybaveno dvěma sklopnými koši umístěnými na dřevěných vaznících. Při lajnování se nezapomnělo ani na hráče házené, florbalu a futsalu. V severním štítu jsou umístěny tyče na šplhání, žebřiny a hrazda. Prostor po stranách herního pole je určen pro střídačky a výklenek u vchodu je připraven pro hendikepované diváky. Školní tělocvična je dále vybavena čtyřmi šatnami, vždy dvěma pro muže a dvěma pro ženy. Dvě šatny mají společné umývárny se sprchami a umyvadly.

Zkrátka ale nepřijdou ani pasivní sportovci. Pro diváky vzniklo hlediště, kde se jich pohodlně usadí 130. Ti navíc, pokud přijedou auty je také budou moci odstavit na parkovišti před objektem.

Rekonstrukce tělocvičny stála 45 milionů korun. Až na půlmilionovou dotaci ji hradila Bystřice, která si na akci vzala úvěr 17 milionů korun. Stavbě předcházelo i přeložení elektrického vedení. Projektová dokumentace stavby byla hotová v roce 2005. Samotné stavební práce na přístavbě školní tělocvičny začaly loni v lednu a skončily letos v dubnu.

„Školní tělocvična by v budoucnu měla být prohlášena na samostatnou příspěvkovou organizaci, která by zaměstnávala minimálně dva lidi dohlížející na její provoz i údržbu.

S přispěním MěÚ Bystřice