Kromě výmalby v bývalé továrně na boty probíhá také zateplování objektu polystyrenem. Pracují ale i elektrikáři, kteří dolaďují rozvody proudu a jističe.

V jedné z místností se z doby, kdy tam bývala ševcovská továrna dochovaly na podlaze dubové parkety. Ty ale nakonec vezmou za své. Dokompletování z části rozebrané podlahy a její celková renovace by byla nad možnosti investora. Do financování stavby totiž zasáhl koronavirus.

Charita část prostředků na úhradu úvěru čerpá z výnosu Tříkrálové sbírky, která však byla letos z důvodu opatření ochuzená o koledníky v ulicích. Dárci tak věnovali o 210 tisíc korun méně než v uplynulých letech. „Původně jsme parkety chtěli zachovat. Ale vzhledem k tomu, že jsme museli renovovat poškozenou dřevěnou střešní konstrukci, bude v místnosti krytinaz PVC ,“ vysvětlila ředitelka.

Celý objekt získá přestavbou novou dispozici. V této době se do prvního patra chodí stále po původním schodišti, ale nově bude hlavní vchod uprostřed budovy. Do patra pak návštěvníky přivede nové ocelové svařované schodiště, které zatím není instalované.

„Na boku objektu stála původně dřevostavba, sklad kůží a lepidel. Místo ní tamje zděný objekt v němž bude kotelna a ve druhé části sklad kompenzačních pomůcek,“ dodala Daniela Laloučková.