Loupežné přepadení se mělo ve Voticích skutečně udát, policie však odmítá sdělit kdy a kde. Důvodem je to, aby nynější vyšetřování nebylo narušeno. „Případem se intenzivně zabývají benešovští kriminalisté,“ uvedla tisková mluvčí benešovské policie Eva Stulíková s tím, že policistům byl do současné doby oficiálně oznámen pouze jeden případ přepadení.

Jednat se mělo o loupežné přepadení čtyřiapadesátileté ženy, kterou fyzicky napadl a následně i okradl dosud neznámý pachatel. Před vydáním oficiálního vyjádření policie k tomuto přepadení, které bylo zveřejněno v úterý, se ale na Facebooku začaly objevovat poplašné zprávy, které hovořily ještě o dalších přepadených lidech.Na sociální síti, konkrétně na stránce Bezpečné Votice, také přispěvatelé napsali, že město již není tak bezpečné. Panice se snaží policie předejít, proto upozorňuje, že informace nejsou ověřené. „V posledních dnech se na sociálních sítích rozšířily poplašné statusy a zprávy o tom, že ve Voticích došlo k několika přepadení osob. Počet přepadených se v obsahu těchto oznámení liší a ve většině případů má vzestupnou tendenci,“ poznamenala Eva Stulíková.

Vybrané příspěvky z Facebooku k situaci ve Voticích

Kliknutím zvětšíte.

Policisté přesto učinili patřičné kroky. Ve spolupráci s městskými strážníky provádějí zvýšený dohled veřejných prostor a monitorují situaci ve městě.

O panice na internetu, která se rozpoutala po přepadení ženy, ví i vedení města. Na včerejší rychle svolané schůzi proto také radní řešili, jak si se situací poradit. „Určitě se tím zabýváme. Budeme řešit, zda bude možné posílit hlídky u večerních spojů,“ řekl votický starosta Jiří Slavík. Bezpečností ve městě se ale vedení zabývá dlouhodobě, což deklaruje i program Bezpečné Votice. Podle statistik je také zřejmé, že kriminalita se rok od roku ve Voticích snižuje.

Policie by také v souvislosti s nepodloženými informacemi na internetu přivítala konkrétní poznatky od občanů. „Pokud by se někdo stal obětí přepadení, je třeba, aby se nesvěřoval na sociálních sítích, ale oznámil to policii,“ zdůraznila Eva Stulíková.