Odtamtud pochází i koláče, kterými se nejen on, ale i celý filmový štáb před první natáčecí klapkou posilňoval.

„Jsou vynikající. Rozhodně ochutnejte," nabádal své kolegy Zdeněk Troška, který chce příběhem plným fantazie navázat na slavnou tradici českých trikových komedií, jako Dívka na koštěti nebo Jak utopit doktora Mráčka, v nichž se potkává moderní současnost s pohádkovým světem nadpřirozených bytostí.

„V hlavních rolích diváci uvidí Bronislava Kotiše jako hejkala Huga, Terezu Kostkovou v roli jeho ženy Patricie, Carmen Mayerovou jako její matku Žofii, Jiřího Dvořáka v roli vodníka Bubly a Sáru Sandevu jako vílu Jitřenku. Sourozence Ester a Eleanora hrají Nela Řehořová a Petr Šimčák," prozradila tisková mluvčí filmu Uljana Donátová.

Lidská pokolení pak zastupují Vladimír Polívka coby úředník Patočka, Tereza Bebarová jako majitelka prádelny, Václav Postránecký si zahraje ředitele školy a třídní učitelku ztvární Anna Polívková.

„Dále uvidíme Petra Nárožného, Karla Dobrého, Matěje Hádka, Martina Pechláta, Petra Čtvrtníčka, nebo Janu Bernáškovou," doplnila výčet hvězdného obsazení Strašidel Uljana Donátová.