Prakticky při každém dešti nebo v době, kdy taje sníh, se tam dvoří velká laguna, která zatopí až polovinu šíře přechodu pro chodce. Podle pozorování jsou na tuto situaci Vlašimáci už zvyklí a když vidí, že se blíží auto, čekají v uctivé vzdálenosti, aby je nezasáhla voda rozstříknutá od kol vozů.

„Krajským cestářům jsme o situaci samozřejmě už říkali,“ potvrdil starosta Vlašimi Luděk Jeništa a vysvětlil, proč k výše popisované situaci dochází. „Odtokový kanál je výš, než nejnižší část vozovky v tom místě. Nevím, co bych k ještě tomu dodal. Čí je to chyba, nevím.“

Zaplavený přechod na třídě Politických vězňů ve Vlašimi:

Laguna na přechodu krajské silnice II/112 na vlašimské třídě Politických vězňů. | Video: Zdeněk Kellner

Zákony fyziky zkrátka obejít nelze, proto se voda soustřeďuje v dolíku a o její odstranění se paradoxně nestará dešťová kanalizace, ale sami řidiči. „Když přestane pršet, auta vodu z louže jednoduše rozstříkají do okolí, takže tam dlouho nezůstane,“ popsal starosta opakující se proces. „U krajských cestářů jsme to urgovali už několikrát. Nevím ale, jestli jde ta situace stavebně bez vynaložení velkých nákladů řešit,“ dodal Luděk Jeništa.

„Proč to právě takhle při budování silnice udělali, nevím. Každopádně to logiku nemá,“ dodal. Deník dopadl při dotazu na vlašimskou anomálii u krajských cestářů podobně, jako město Vlašim. Mailový dotaz a telefonická domluva ze 6. března zůstávají i ve středu 20. března bez odpovědi.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Rybáři vylovili rybník Ovčín u Postupic. Malí kapři a candáti poputují do Jezera

Výlov rybníku Ovčín u Postupic. | Video: Zdeněk Kellner