Mateřská škola Chocerady nemá momentálně jediné volné místo. Poptávka maminek ale uspokojena není.

„Stále se setkávám s choceradskými maminkami, které nemají kam umístit dítě,“ řekla Irena Hoffmanová z nedaleké Stříbrné Skalice.

„Volná místa vzniknou až v okamžiku, kdy půjdou děti do první třídy,“ uvedla Romana Kolářová, nová ředitelka Základní a mateřské školy Chocerady. „Jinak jsme kapacitně úplně nadoraz,“ připojila ředitelka.

V současné chvíli je ve školce 56 míst, a to zde ještě zažádali o výjimku, kterou jim přibylo jedno místo.

Jaké děti nastoupí do školky letos, zatím ještě není jasné. „Kritéria pro přijetí dětí do školky připravujeme, a teď je má na stole paní starostka, která bude za zřizovatele rozhodovat,“ dodala Kolářová.

Podle starostky obce, Evy Bubnové, by měly podmínky pro přijetí upřednostňovat hlavně místní děti. „Loni jsme přibrali děti i ze spádových obcí okolo Chocerad, protože jsme měli volná místa. Dokonce je k nám dovážejí i z Prahy budoucí Choceraďáci,“ vysvětlila současný stav starostka.

Prý jde o rodinu, která v horizontu půl roku dokončí výstavbu rodinného domu v obci a začne zde bydlet. „Jaký bude budoucí stav uvidíme až po zápisu do mateřské školy, který se koná v květnu. Pak budeme moci vyhodnotit, jaká bude situace v příštím školním roce,“ dodala Bubnová.

K situaci se vyjádřila i jedna ze zakladatelek Rodinného centra Sluníčko v Choceradech, které se snaží maminkám nabídnout místo k setkávání. „Největší problém nastane letos. To by se všech šest maminek, které chodí k nám do rodinného centra, chtělo navrátit do práce. K tomu ale potřebují umístění svého dítěte do školky,“ dodala Martina Kamelská.