Práce je už nyní vidět například na křížení silnic v ulicích Ke Stadionu a Jana Nohy. Tam vzniká přehlednější a bezpečnější přechod s ostrůvkem uprostřed a bez sloupu elektrického vedení, který tam stojí nyní. Přestavba má skončit v polovině července.

Činnost je už vidět také na Masarykově náměstí. Dělníci opravují část dlážděné silnice od ulice Pod Brankou k začátku Tyršovy ulice proti kostelu sv. Anny.

Na začátku velkých prázdnin, po konci školní docházky, město nechá opravit také část Jiráskovy ulici.

„Týká se to úseku od kruhové křižovatky u pivovaru až po závoru u Základní školy Jiráskova,“ upřesnila mluvčí benešovské radnice Tereza Lípová.

Na nesnáze kvůli opravě silnice by se měli připravit také obyvatelé sídliště Bezručova. V době prací si budou muset najít jiné místo pro parkování.

V neutěšeném stavu je dlouhodobě také silnice a chodník mezi paneláky a benešovským domovem seniorů ve Villaniho ulici. Prakticky stejný důvod bude mít oprava vozovky i v Antuškově ulici. Ta má začít ve druhé polovině prázdnin.

Více místa pro pěší má během léta přinést rozšíření chodníku v Tyršově ulici. Práce se budou odehrávat mezi křižovatkou s Vnoučkovou ulicí a Masarykovým náměstím.

Rekonstrukce benešovské křižovatky ulic Ke Stadionu a Jana Nohy. | Video: Zdeněk Kellner

„Silnice se tam bude zužovat kvůli novému parkovacímu systému na Masarykově a Malém náměstí,“ sdělila mluvčí.

Neutěšený povrch mají také ulice Matiegkova a U Elektrárny, kde by nápravu měly sjednat práce započaté hned po velkých prázdninách.

V říjnu pak přijde na řadu obnova chodníku podél domů v Táborské ulici mezi benzinovým čerpadlem a křižovatkou s Husovou ulicí.

Opravovat se má také chodník podél areálu Technických služeb v ulici Na Spořilově a ten za bytovými domy v Nové Pražské.

Tereza Lípová z benešovské radnice ale v souvislosti s opravami upozornila, že údaje o místech a termíny prací jsou v tuto chvíli jen orientační a budou upřesněny podle postupu prací, časových možností a kapacity dodavatelů, které si na ně Benešov najme.