VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Posypového materiálu máme dostatek, hlásí Technické služby Vlašim

Vlašim – Technické služby Vlašim hlásí připravenost na zimu. Zimní údržbu desítek kilometrů silnic a chodníků v katastru města by měly zajistit dostatečné zásoby posypu umístěného skladu a na dvoře technických služeb. Zimní údržbu komunikací provádí pracovníci technických služeb za pomocí mechanizace pluhováním nebo posypem průmyslovou solí či inertním materiálem. „Něco nám zbylo od loňska a něco jsme nakoupili, takže máme teď asi padesát tun technické soli a dvacet tun kamenné drtě," potvrdil ředitel Technických služeb Vlašim Jaroslav Lukeš.

27.11.2015
SDÍLEJ:

Zima ve Vlašimi. Foto: Karel Chlumce

Některé chodce v zimě trápí rozsolené chodníky, po nichž se těžko chodí a řidiči si stěžují na slanou břečku, která se podepisuje na karosériích jejich plechových miláčků řidičů. Druhá část uživatelů komunikací si naopak sůl pochvaluje. Co je důvodem, že se na ošetření místních komunikací ve Vlašimi používá spíš většinou sůl a nikoliv kamenná drť?

Podle pracovníků technických služeb má kamenná drť jen krátkodobou účinnost. Při déletrvajícím sněžení drobné úlomky zapadá sněhem a po odtátí sněhu zase materiál skončí na krajích vozovky a je nutné posyp často opakovat, což se prodražuje. Proto se spíše solí. Jen v případě větší vrstvy ujetého sněhu nebo teploty pod mínus osm stupňů je třeba používat kamennou drť.

Průběžnou spotřebu posypového materiálu sleduje určený technik, který ji pravidelně zapisuje. Kromě toho sleduje i stav počasí, teplotu a sjízdnost silnic do knihy zimní údržby. V případě výjezdu zapisuje také čas zásahu a jeho ukončení s uvedením jmen řidičů a jednotlivých pojezdových tras.

„V případě že by napadlo větší množství sněhu, odvážíme sníh z míst určených plánem zimní údržby na složiště u řeky Blanice. K tomuto účelu disponujeme osmi nakladači," dodal Jaroslav Lukeš, šéf Technických služeb Vlašim, které za sjízdnost silnic a schůdnost chodníků ve městě pod Blaníkem odpovídají.

KAREL CHLUMEC

Autor: Redakce

27.11.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

ČFL: Benešov - Ústí nad Orlicí 1:4.
9

Benešovské trápení prohloubilo Ústí nad Orlicí

Ilustrační foto.
VÍME PRVNÍ

Volební urny se musely stěhovat. Kvůli práci kriminalistů

Konopiště bude patřit běžcům

Benešov - V unikáním prostředí této historické památky se totiž připravuje závod Mattoni Free Run, který nabídne trasu na 5 nebo 10km. "V našem závodu nejde o to být první, ale potkat se dalšími nadšenci, partou kamarádů a užít si nejen běh, ale také prostředí, ve kterém se celá akce uskuteční," říkají k závodu jeho organizátoři, kteří již tři roky pod záštitou Run Czech oficiálně organizují pravidelné výběhy po celé republice.

OBRAZEM: Druhý volební den na Benešovsku

Benešovsko - Přinášíme vám fotografie z druhého volebního dne do poslanecké sněmovny z Benešovska.

Obyvatelé gruzínského města Rustava navštívili Posázaví

Týnec nad Sázavou - Zástupci obyvatel gruzínského města Rustava zavítali tento týden do Týnce nad Sázavou, aby se blíže seznámili s fungováním obecně prospěšné společnosti Posázaví. Jejich úkolem, při návštěvě města na Benešovsku, bylo také získávání informací v oblasti spolupráce samosprávy s podnikateli, neziskovými organizacemi a občany. Kromě Týnce nad Sázavou navštívila gruzínská delegace i Prahu a Karlovy Vary.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení