Znalost dopravních předpisů, značek, správné řešení situací na křižovatkách a otázky ze zdravovědy museli včera dopoledne prokázat při testech žáci prvního stupně Základní školy v Postupicích. Součástí školního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů byla také jízda zručnosti. V sázce byla nominace do družstva, které bude reprezentovat školu v oblastním kole soutěže.
„Loni jsem v testech moc úspěšný nebyl, navíc jsem jezdil na půjčeném kole, na které jsem nebyl zvyklý,“ řekl Radek Běžel ze čtvrté třídy krátce před startem.
Postupická základka se v loňském roce po několikaleté odmlce vrátila k účasti v oblastním kole. „Chtěli jsme si změřit síly s ostatními školami. Této tematice se věnujeme již několik let. Děti na kolech jsou součástí provozu na silnici a tato soutěž je dobrou přípravou. V rámci prvovýuky nebo přírodovědy se některým otázkám, co se týče silničního provozu a zdravovědy, věnujeme. V poslední době spolupracujeme také s občanským sdružením Helpík. Děti tak dostanou základy první pomoci,“ říká ředitelka Mirka Ottlová.
Zkušenosti s loňskou účastí v oblastním kole má páťačka Lucie Klevanová, jež byla členkou týmu, který se v mladší kategorii umístil na lichotivém čtvrtém místě. „Testy jsem zvládla v pohodě. Doufám, že se opět vejdu do družstva.“ Vedle sedící Eva Jíchová podotkla, že zdolávání překážek ji moc nebaví, ráda se prý na kole jen tak projede.
Oblastní kolo Dopravní soutěže se koná 26. dubna již tradičně v areálu Základní školy Bystřice.