Hlavní událostí byla sportovní klání. Fotbalové turnaje, utkání ve stolním tenise a v šipkách. Ty byly letošní novinkou tradičních setkání Poříčáků.

„Setkání se mělo u nás, v Poříčí nad Sázavou konat již v loňském roce, ale to nebylo možné uskutečnit. Proto jsme se stali pořádající obcí až letos,“ uvedli Vladislava Červená a František Vondrák s tím, že o slavnostní výkop prvního fotbalového utkání byl požádán senátor Jiří Šebek. Ten ochotně souhlasil.

Již XVII setkání bylo 25.června 2011 v půl deváté odstartováno v areálu fotbalového hřiště SK Posázavan Poříčí nad Sázavou slavnostním zahájením. Po něm proběhlo uvítání všechosmi zástupců zúčastněných Poříčí ( Královské Poříčí, Horní a Dolní Poříčí, Poříčí u Litomyšle, Velkého Poříčí, Poříčí u Trutnova, Spáleného Poříčí, Červeného Poříčí a domácího Poříčí nad Sázavou), které vedl zastupitel obce Poříčí nad Sázavou a duše organizačního výboruFrantišek Vondrák, společně s již bývalým dlouholetým starostou naší obce a spoluzakladatelem setkáníJaroslavem Přenosilem. Tohoto slavnostního aktu semimo jiné zúčastnil i senátor pan Karel Šebek a zastupitelé obce Poříčí nad Sázavou. Po slavnostním zahájení byl od 9 hodin rozehrán fotbalový turnaj, který čestným výkopemzahájil senátorKarel Šebek.
Při neformálních rozhovorech sesenátor velice pochvalně vyjádřil nad zázemím místního fotbalového klubu, co se týká šaten pro samotné aktéry utkání, tak i klubovny a celkového vybavení pro fanoušky a diváky utkání. Dále dodal, že jsou tradice,které budujeme složitě ovšem vždy je dobré si je udržovat pro naše další generace jen tak si sami udržíme kulturní hodnota národa a občanů naší krásné země.
Součástí této akce je vždy jednání všech starostů, zástupců jednotlivých účastníků a také dobrovolných složek občanů pořádajícího Poříčí.
Našeho jednání, které proběhlo v klubovně místního SK se účastnili starostové všech hostujících Poříčí. Bohužel drobnou kaňkou byla neúčaststarosty Radima Navrátila nebo místostarostyJana Kratzera Poříčí nad Sázavou,kteří ani neměli zájem na uskutečnění této ojedinělé kulturně společenské akce, která má více jak republikový rozsah. Smutné je, že vedení obce nedokázalo najít ve svém rozpočtu finanční příspěvek na pořádání zmiňovaného setkání. Záchranou vlajku obce a její prapor tak reprezentativně drželi v průběhu setkání zastupiteléFrantišek Vondrák, Jiří Pěkný a Jan Krůta.
Na jednání se každá obec uvedla co se jí za uplynulé období od minulého setkání v roce 2009 povedlo na čem se pracuje a jaké jsou úspěchy či neúspěchy.
Účastníci si během sportovních klání stačili také prohlédnout i zajímavá místa Poříčí nad Sázavou. Například kostel sv.Petra a Pavla, kostel sv.Havla nebo památník Jana Žižky. Dále bylo možné vidět místní školu, školku a novou tělocvičnu, která dostala velké uznání od všech účastníků setkání. Setkání se zúčastnilo 187 sportovců 32 hostů a boji shlédlo 280 diváků.
Celé setkání bylo zakončeno v místní sokolovně s vyhlášením všech výsledků a taneční zábavou kde proběhlo velké překvapením v podobě úžasného vystoupení České Superstar Vlasty Horváta,který zde vystupoval bez nároku na honorář.
Dovolte nám závěrem poděkovat všem organizátorů,kteří se podíleli na přípravě a posléze samotné realizaci XVII setkání všem sponzorů za finanční Děkujeme a těšíme se na XVIII setkání v roce 2012 tentokráte ve Velkém Poříčí u Náchoda.

FRANTIŠEK VONDRÁK