Vedení obce rozhodlo, že tato finanční částka bude použitá na vybudování víceúčelového školního hřiště. K předání daru, který je dalším krokem společného dlouhodobého růstu obce a společnosti, došlo symbolicky v budově místní základní školy ve Školní ulici.

„V minulosti jsme díky darům od továrny vybavili nové oddělení mateřské školky,“ uvedl starosta Kratzer s tím, že firma obci pomohla ke kvalitní pitné vodě ze Želivky, která do Poříčí proudí z nově vybudovaného přivaděče z Podmračí.

Hřiště začnou stavět letos

Výstavba nového, školního hřiště se uskuteční ve třech etapách, první je naplánovaná již na letošní rok. Počáteční práce zahrnují vnitřní hřiště z umělé trávy o rozměrech 44x22 metrů určené pro házenou, volejbal a basketbal, sprinterskou tartanovou dráhu v délce 70 metrů a tartanové doskočiště pro skok daleký.

Součástí dalších etap pak bude výstavba i běžeckého oválu dlouhého 150 metrů, vržiště pro vrh koulí a další zázemí pro sportovce.

Nábor nových zaměstnanců

Společnost Wrigley Confections ČR patří do koncernu Mars a v Poříčí vyrábí pro celou Evropu stále více oblíbené ovocné žvýkací bonbóny. Vedle existující výroby v současné době staví i novou část továrny. Cílem tohoto rozšíření je nejen umožnit růst společnosti v České republice a dalších evropských zemích, ale také realizovat závazek firmy podporovat lokální komunitu vytvořením nových pracovních míst. V současné době probíhá nábor spolupracovníků související s rozšířením výrobního závodu. Vedle výroby se tak Poříčí nad Sázavou stává i centrem výzkumu a vývoje cukrovinek společnosti Mars.

Navýšení platů v továrně

„Řada kolegů pochází z Poříčí i nejbližšího okolí. Vážíme si toho, že zaměstnáváme obyvatele regionu, jsme s nimi velmi spokojeni a doufáme, že díky současným náborovým aktivitám naše řady rozšíří ještě více z nich, zejména z okolí továrny. V loňském i letošním roce jsme navýšili mzdy v průměru celkem o 14%,“ sdělila Suzanne Lake, ředitelka továrny Wrigley Confections. „Více než polovina spolupracovníků se dlouhodobě aktivně podílí na dobrovolnických aktivitách v rámci regionu. To je úžasný počet s ohledem na fakt, že se těmto aktivitám věnují ve svém volném čase,“ doplnila.