V Kondraci sice při volbách nikdo neplechy netropil, ale u pár jednotlivců se řešilo, zda mají v pořádku průkaz totožnosti. "Jeden volič přišel s řidičským průkazem, následně se ale vrátil s občanským. Lidé si často občanský průkaz pletou s řidičským, to asi kvůli podobné barvě a tvaru," řekla předsedkyně kondrackého okrsku číslo jedna, Lenka Šandová. Ta také podotkla, že k volbám přišel i volič s vypraným občanským průkazem. Naštěstí byl ale připraven, a to i přesto, že na průkazu nebylo zničení viditelné, a prokázal se pasem.

Kondracká volební komise musela také za některými voliči přímo domů, s přenosnou volební urnou. A to k těm zájemcům, kteří jsou již méně pohybliví jako jsou senioři, či k nemocným lidem. "S přenosnou urnou jsme byli jak v Kondraci, tak v blízkém Dubu. Tímto způsobem volilo devět zájemců," dodala Lenka Šandová.

Dvě hodiny před koncem voleb se v Kondraci účast voličů blížila ke stejnému číslu jako v případě prvního kola. "Náš okrsek má 391 voličů, z nichž k volbám při prvním kole přišlo 287. Nyní jich máme skoro stejný počet," dokončila předsedkyně Lenka Šandová.