Do týnecké radnice totiž vede osm schodů. Těm, kteří jezdí na vozíčku, slouží pak z ocelových plechů svařované pásy strmě stoupající po žulových nášlapech schodů.

Tuhle zapeklitou situaci radnice podle starosty Martina Kadrnožky řeší operativně. Nemohoucím pomáhají zaměstnanci radnice.
„Když je to možné, přicházejí záležitost vyřešit dolů, k podatelně i úředníci," potvrdil starosta s tím, že jakýsi bezbariérový přístup až k podatelně, existuje i nyní. Vede ale ze zadního traktu radnice přes prostory pediatrické ordinaci.

„Bezbariérový přístup, který stavíme, bude stát necelých tři a půl milionu korun a získali jsme na akci i dotaci Ministerstva pro místní rozvoj téměř osm set padesát tisíc," potvrdil místostarosta Týnce Bedřich Pešan.

Součástí půlroční rekonstrukce úřadu bude vedle plošiny, která vozíčkáře či rodiče s dětmi v kočárku přivede k podatelně, také vznik bezbariérových toalet a zdviže. Právě ta pomůže imobilním do prvního patra, kde jsou kanceláře a třeba také pokladna.

Zatím nevyřešený ale zůstává bezbariérový přístup do zasedací síně, kde se konají schůze zastupitelstva. Právě tam totiž vedou další schody. Tentokrát od podatelny směrem dolů.