Také vy, čtenáři Benešovského deníku, můžete pomoci dětem z Etiopie. Stačí málo – koupit si za dvacet korun magnetku s logem sbírky Postavme školu v Africe.
„Poprvé se akce účastníme i my,“ potvrdila koordinátorka sbírky z týneckého skautského oddílu Tysan Tereza Pavlíková.
A právě skauti jsou ti, kteří nápad Obecně prospěšné společnosti Člověk v tísni v praxi realizují. Týnecký oddíl Tysan je bohužel jediným, který se do sbírky na Benešovsku přihlásil.
„Je to otázka odvahy,“ tvrdí Dana Oktábcová, vůdkyně týneckého skautského oddílu. A hned také připomněla, kolik administrativy skauti překonali pro to, aby se už zítra mohli vypravit mezi potenciální dárce. Právě to má zamezit případnému zneužití darů.
„Myslím, že to zvyšuje důvěryhodnost celé akce. A to je dost důležité,“ míní Dana Oktábcová.
Při už pátém ročníku akce Postavme školu v Africe potkáte v Týnci skauty už během zítřka, středy a čtvrtku. Městem bude procházet pět dvoučlenných hlídek ve skautských stejnokrojích s logem sbírky označenými a zapečetěnými pokladničkami. Ty úředně rozpečetí pověření pracovníci matriky MěÚ Týnec a peníze postoupí o.p.s. Člověk v tísni.
„K dispozici máme pět set magnetek, věřím, že se nám je podaří prodat,“ přeje si vůdkyně skautů.
Kromě sbírky postaví týnečtí skauti na trávníku před obchodním domem také indiánské tee pee.
„Uvnitř bude instalována výstava fotografií a návštěvníkům uvaříme i pravou etiopskou kávu. Máme také připravený doprovodný program pro děti,“ přislíbila koordinátorka sbírky Tereza Pavlíková s tím, že se zájemci o akci budou moci podívat i na film o školách, které se už díky čtyřem předešlým sbírkám Člověka v tísni podařilo v Africe postavit.