A svůj záměr dodržuje. Pomohl tak už celé řadě dospělých či dětí. Například Mírovi z Benešova, který prodělal dětskou mozkovou obrnu nebo malé Elišce z Bystřice, která bojuje s rakovinou.

„Tím, že se sportem živím, je tahle pomoc pro mě hrozně jednoduchá. Navíc tím té komunitě něco vracím. Udělám jednorázovou akci, jednou za měsíc, za dva, dostanu tam spoustu lidí, kteří zaplatí minimální vstupní poplatek, kterým nejen pomohou tomu danému člověku nebo organizaci, ale na oplátku si za to ještě zacvičí," vysvětlil v úvodu Jan Šach, který s pořádáním bootcampů začal loni v únoru. Zároveň se přiznal, že je to pro něj i jistá forma prezentace jeho práce.

Sumy, které se podaří organizátorům těchto charitativních sportovních akcí vybrat, jsou různé. Prý se pohybují mezi pěti až dvaceti tisíci korunami za hodinu.

„Myslím si, že pro malého podnikatele, který poskytuje služby jako já, je tohle skvělá příležitost, jak pomoct. Jeho to v podstatě nic nestojí a přitom ten výsledek je ohromný," neskrýval nadšení majitel posilovny.

Honza by se při pořádání bootcampů nebránil spolupráci s kýmkoliv. Rád by spojil síly i s lidmi, kteří ve sportu vůbec nepodnikají, aby mohl udělat akci velkých rozměrů, kdy by se podařilo vybrat co možná nejvíce peněz pro někoho z regionu Benešov.

„Vždycky si vybíráme rodinu nebo organizaci tady z Benešovska. To je jedna věc, protože člověk přijde zpravidla podpořit někoho, koho v uvozovkách zná. A druhá je, že se převážně zaměřujeme na lidi s postižením pohybového aparátu. Přeci jen to k nám, coby posilovně pasuje. Ale podmínka to rozhodně není," zdůraznil Jan.

„Ještě se vrátím k tomu, co mě vedlo k pořádání bootcampů. Někdo sbírá víčka od PET lahví, aby pomohl druhému. Ale vezměte si, co jich musí nashromáždit, než za ně dostane tolik peněz, co mi jsme schopni vybrat za hodinu. Takže si opravdu myslím, že by se měl každý, kdo má tu možnost zamyslet, jak pomoct tím, co vlastně každý den dělá. Jako já," nabádal k zamyšlení mladý sportovec, který pořádal bootcampy původně každý měsíc. Poté ale zjistil, že je to příliš častá frekvence, a proto nepřijde tolik lidí. Rozhodl se tedy, že sportovní charitativní akce bude dělat jednou za dva či dokonce tři měsíce. Tím zvýší šanci na větší návštěvnost a tím i na tučnější vybraný obnos.

Příští akci, kterou benešovská transformační posilovna připravuje, by se měla konat v neděli 7. února příštího roku v Čapím hnízdě. A vzhledem k tomu, že by Jan Šach rád přizval ke spolupráci ještě jednu z pražských posiloven, půjde o několika hodinový program plný sportu, ale i zábavy. A ke komu tentokrát poputuje výtěžek? To prý Honza zatím neví.

„Tím, že by se měla na bootcampu podílet i jiná posilovna, možná to bude pro někoho mimo Benešovsko," přiznal Jan Šach s tím, že už se mu v minulosti několikrát stalo, že ho oslovili lidé z jiného okresu, aby pro ně bootcamp uspořádal. To ale odmítl s tím, že se obává nízkého počtu účastníků. Nicméně že je rád tuto charitativní akci naučí pořádat.

Přestože se s tím Honza osobně zatím ještě nesetkal, je si vědom toho, že jeho dobročinné akce sklízí i negativní reakce.

„Jak už jsem řekl, netajím se tím, že je to pro mne reklama. Ale není cílená. Je to součást akce," poznamenal sportovec s tím, že z toho profitují všichni.

On se zviditelní, lidé si zacvičí, pobaví se, protože to není jen o sportu, ale i o zábavě, a třešničkou na dortu jsou vybrané peníze, s kterými si obdarovaný může udělat cokoliv.

„Stejně tak jako se neptáme, zda pro toho daného člověka můžeme akci uspořádat, protože jsou lidé, kteří se obávají, že by je mohl někdo nařknout, že peníze použijí třeba na dovolenou, ale rovnou jim to oznámíme, tak se ani neptáme, co s penězi udělají. My jim je dáme, a je jen na nich, jak s nimi naloží," vysvětlil organizátor bootcmpů, který zatím ještě ani jednou člověka, pro kterého charitativní akci pořádal, nevybral. Vždy se nechal inspirovat návrhy svých kolegů, klientů nebo lidí z řad veřejnosti.