„Počítáme samozřejmě s tím, že během následujících dní stoupne provoz na pozemních komunikacích. Množství policejních hlídek na Benešovsku se díky tomu také zvýší,“ uvedl Zdeněk Štěpánek, vedoucí dopravní policie v Benešově.

Kde všude muže v uniformách můžeme očekávat však Štěpánek neprozradil. „Naše působnost zasahuje až na hranice bývalého okresu. Kde přesně hlídky umístíme vám ale, jak jistě chápete, říci nemůžu,“ dodal.

Nepochybně největším problémem Velikonoc je pro policii alkohol. „Velikonoce jsou hlavně rodinný svátek. Lidé se navzájem hodně navštěvují. Zaměříme se zejména na to, aby lidé nepopíjeli a pak nesedali za volant,“ vysvětlil vrchní strážník městské policie Benešov Luboš Baranec.

V kompetenci městských policistů také bude zajistit pořádek ve městě. Dohlédnou, aby mladí lidé nepopíjeli alkohol a ti starší nedělali nepořádek.

Dohromady však dopravní a městská policie žádnou společnou akci nechystá. „Samozřejmě, že spolu spolupracujeme, ale na Velikonoce nic speciálního zorganizovaného nemáme,“ dodal Baranec.

Oba dotazovaní ppolicisté z prvními jarními svátky vyloženě špatné zkušenosti nemají, shodně také pevně doufají, že Velikonoce ani letos nic výjimečného nepřinesou.