Při akci, která trvala pět hodin, se policisté zaměřili na chatovou oblast v katastrálním území obce Český Šternberk. Konkrétně se jednalo o osady Vrábov, Poříčko, Červánky a Na Soutoku.

 „V rámci provedené kontroly policisté nezjistili žádné narušení ani jednoho z kontrolovaných objektů,” uvedla Zuzana Stránská, tisková mluvčí benešovské policie s tím, že součástí akce bylo i rozdávání informačních letáků s pokyny k zabezpečení rekreačních objektů a telefonickým kontaktem na místně příslušné oddělení Policie České republiky.

 Jak uvedla Zuzana Stránská, policisté s některými majiteli kontrolovaných rekreačních objektů hovořili a ti tento způsob prevence hodnotili velice kladně.

 „Kolikrát za rok se podobné akce konají, nelze jednoznačně říct. To si dělá každé obvodní oddělení jinak. Může to být pětkrát, možná osmkrát,” odhadla Stránská.

 Zatímco v létě kontrolují policisté chaty méně, od podzimu do jara, kdy své nemovitosti majitelé opouštějí, je frekvence preventivních policejních prohlídek několikanásobně vyšší.

 „Lidé se naučili, že nemají v opuštěných chatách nechávat žádné cennosti. A zloději to vědí, takže počet vykradených chat klesá,” dodala mluvčí Zuzana Stránská.

 Bohužel ale i přesto musejí policisté tyto trestné činy řešit. Zloději berou za vděk i maličkostmi či konzervami, které si majitelé většinou na zimu neodvážejí.