Tahle rozvinutá otázka se nejspíš vkrádá do myslí všech, kteří přemýšlejí o víkendové tragédii na Mělnicku.

Tam zfetovaný dvaadvacetiletý muž s jedenácterým, i soudem uloženým zákazem řízení motorových vozidel, najel autem do policistky. Ta po převozu do nemocnice zemřela.

Teď mohou policisté jen držet smutek. Smutní i policisté z Benešovska.

„Žádné zvláštní opatření jsme v souvislosti s mělnickým případem nepřijali," informoval vedoucí Dopravního inspektorátu Policie ČR Benešov Zdeněk Štěpánek.

Připomněl, že jeho podřízení jsou průběžně pravidelně instruováni a upozorňováni na případné ohrožení ze strany některých řidičů. Jenže při zastavování vozidel policista stěží dokáže odhadnout, jak na znamení zareaguje muž nebo žena za volantem.

Zdeněk Štěpánek připouští, že s nebezpečím v podobě nevyzpytatelného chování řidičů, jsou policisté na silnicích konfrontováni prakticky denně.

„I na Benešovsku se několikrát během mé policejní kariéry stalo, že zastavovaný řidič najížděl na policistu," potvrdil šéf benešovských dopraváků. „Naštěstí se takové incidenty obešly bez vážnějších zranění," sdělil Zdeněk Štěpánek.

Laxní postihování pachatelů, kteří byli za volantem přes zákaz přistiženi opakovaně, vyvrcholilo smrtí policistky. Dopraváci na Benešovsku zatím o žádné iniciativě, která by urychlila potrestání takových recidivistů, neví. Jestliže by nějaká taková vznikla, rozhodně by ji podpořil také vedoucí Dopravního inspektorátu Policie České republiky Benešov.