V případě, že by policisté zjistili, že se na nějakém konkrétním místě bude technoparty konat, mají podle mluvčí dostatek sil a prostředků k zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku.

Policisté by také zjišťovali, zda majitel pozemku, kde se akce koná, s tím souhlasí. A pak také to, zda má obec, na jejímž území se party odehrává vyhlášku, která ošetřuje konání akcí tohoto typu. „A právě podle toho bychom pak přijali adekvátní opatření,“ dodala policejní mluvčí Monika Schindlová.

„Vydání obecně závazné vyhlášky může obci pomoci, ale smysl to nemá. Obecně by taková situace měla být řešena normou platnou v celé České republice. Přesunout pomocí vyhlášky takovou akci k sousedům, protože u nás její konání nedovolíme, není řešením,“ uvedl Jiří Slavík, starosta Votic, obce s rozšířenou působností, pod níž Ješetice i Hlaváčkova Lhota spadají.

Při zatím poslední technoparty na Benešovsku se k Hlaváčkově Lhotě sjelo mezi 24. až 27. červencem kolem dvou tisíc účastníků, a to nejen z Česka, ale také ze sousedních zemí. Rytmický reprodukovaný zvuk duněl až do vzdálenosti 15 kilometrů dnem a nocí. Policisté řešili desítky oznámení na rušení nočního klidu a rozdali také pokuty kvůli alkoholu za volantem a držení drog. Akce bude mít nejspíš ještě další dohru u úřadů.