Videoklip budou prezentovat policisté jak při preventivních programech, tak na nejrůznějších informačních akcích. K užívání ho poskytnou i svým kolegům z ostatních krajů či zástupcům Bezpečných měst ve Středočeském kraji. „Počítá se také s tím, že spot se bude objevovat i na obrazovkách ve vybraných restauracích a barech, které jsou v projektu Bezpečné město. Doufáme také ve spolupráci s nemocnicí, která by video mohla promítat v čekárnách,“ uvedla tisková mluvčí státní policie Eva Stulíková. Samozřejmostí také je, že se video objeví na internetu. Zájemci ho mouhou zhlédnout na kanálu YouTube, na facebookovém profilu Policie ČR a také níže:

Video vzniklo díky dotačním fondům Ministerstva vnitra a na jeho výrobě se podílelo Krajské ředitelství policie Středočeského kraje, město Benešov a Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje. Autorskou skladbu k němu poskytla kapela Czech It, skupina mladých hudebníků z Týnce nad Sázavou.

A proč se videoklip zaměřuje právě na alkohol za volantem? Z dlouhodobých statistik vyplývá, že počty dopravních nehod zaviněných pod vlivem alkoholu každoročně klesají. Jedná se ale o ty případy, kdy je u viníka zjištěná nižší hladina promile. Oproti tomu ale bohužel dochází k nárůstu těch nehod, při kterých jsou viníci pod výrazným vlivem alkoholu, což znamená pod vyšším než jedno promile, nebo jsou výrazně intoxikováni omamnými a psychotropními látkami. A právě zejména mladí řidiči si často neuvědomují, že přítomnost těchto látek v organismu je pro policisty snadno zjistitelná. Situaci tedy nelze podceňovat.